4/C’lilerin dertleri ne zaman çözüme kavuşacak?

Samsun’dan faks çeken değerli okuyucumuzun derdi şöyle: “Sevgili Türkiye gazetesi, gazetenizi 1986 yılından beri beğenerek gururla okuyorum. Şimdiye kadar gazetemden herhangi bir konuda hiçbir talebim olmadı. İlk defa bir işim düştü. Acaba benim ve benim gibi olan birçok insanın derdi konusunda ilgilileri bilgilendirebilir misiniz?

Türkiye İstatistik Kurumunda 4 yıllık fakülte bitirmiş 4/C’liler çalışıyor. Kadrolular ise akşama kadar yatıyorlar. 4/C’liler il il, ilçe ilçe, belde belde, hatta mahalle mahalle sürekli dışarıda, gece gündüz demeden veri topluyorlar. Anket yapıyorlar. Yılın 12 ayında daimi olarak çalışıyorlar. 4/C’liler, sözleşmeleri gereği 30 günden fazla rapor alamıyor. Aldıkları takdirde görevlerine son veriliyor. 4/C’lilerin hastalanmaya bile hakları yok! Ücretleri zaten yoksulluk sınırının çok altında. 4/C’liler bunlar gibi çok sayıda haksızlık nedeniyle mağdur durumdalar. 4/C’lilerin bu dertleri çözüme kavuşturulmalıdır. Saygılarımızla…”

Hemşirenin iğnesi sağ bacağımı mahvetti

“Feridun Ağabey, 22 Ocak 2017 Pazar günü Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesinde ağrı kesici iğne yaptırdım. İğneyi yaparken bir anda sağ bacağımdan bir şeyin koptuğunu hissettim. Acıyla kıvranarak durumu hemşireye söylediğimde ilacın yan etkisi olduğunu birkaç saate geçeceğini söyledi. Ama ağrının geçeceği yoktu. Yaklaşık 3 saat sonra bir türlü geçmeyen aşırı ağrıyla tekrar hastaneye gittim. Hemşireye durumu anlattım. Bize tekrar, ilacın yan etkisi olduğunu ve bu ağırının üç beş gün içerisinde geçeceğin söyledi. Fakat ağrılar azalmak yerine çoğalınca hastanenin Nöroloji Uzmanına muayene oldum. EMG çekilmemi istedi. Aradan geçen 21 gün sonra ancak EMG çekildim. Bu da ayrı bir kahrolduğum durum. Bir iğne sebebiyle peydahlanan ağırının sebebini bulmak için üç hafta beklemek bu çağda ne demektir yorumu size bırakıyorum. 21 gün sonra sonuçta siyatik sinirde kopma derecesine gelen bir yırtık olduğu ortaya çıktı. Şu an sağ bacağımın dizden aşağı bölümünü kullanamıyorum. Doktorlar en az 2 veya 3 aydan önce ayağımın üzerine rahat basamayacağımı söylediler. Bunun üzerine çalışan hemşireyi Sağlık Bakanlığına şikâyet etmek zorunda kaldım. Bir insanın sağlığı bu kadar basite nasıl alınıyor? Bu konuda haklarımın Bakanlıkça korunmasını istiyorum. Saygılarımla…” – Ersun Keskin-İstanbul

Bayrampaşa Belediyesine teşekkürler

“Feridun Ağabey, Bayrampaşa Belediyesi tarafından Kartaltepe Mahallesi Cicozyolu Caddesi üzerinde Ahmet Sağıroğlu Parkının köşesinde mevcut bulunan iki adet çöp konteyneri hiçbir neden olmaksızın kaldırılmıştı. Bu köşede, “Bayrampaşa Belediye Başkanlığına” başlığıyla 6 Şubat tarihinde yayımlanan yazınız üzerine, anılan yere Bayrampaşa Belediyesi tarafından 11 Şubat günü iki adet çöp konteyneri bırakılarak, cadde sakinlerinin çöp sıkıntısı giderilmiştir. Gazetenizin yayını sayesinde, çöp konteyneri sıkıntımız giderilerek, caddemizin evimiz gibi temiz tutulmasının sağlamasına vesile olduğunuz için cadde sakinleri adına hem şahsınıza hem de gazetemiz Türkiye’ye hem de Bayrampaşa Belediyesine çok teşekkür ederiz.” – Halis Kahraman-İstanbul

Dolandırıcı mağduruna üzüldük

“Feridun Ağabey, kredi kartı mağdurunun hâlini üzüntü ile okuduk. Diğer insanlara da ışık tutması açısından limiti bu kadar yüksek bir kartın bir başkasına teslimi hâlinde sonuçlarına da katlanması gerektiğini bir insan nasıl düşünemez? Nitekim mahkeme de ‘Kovuşturmaya yer yoktur’ kararı vermiş. Bu sebeple insanlara kredi kartlarına bu açıdan dikkat etmeleri ve hatır ile gönül ile bu tür işlere girilmesinin zararı herkese anlatılmalıdır. Saygılarımla…” – Mevlüt Akyıldız (Türkiye)

You may also like...