“4/C’lileri, bu yıl içerisinde kadroya kavuşturacağız”

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 4C’li personel ve üniversite mezunu işçilerle ilgili çalışmaların tamamlandığını, sorunun bu yıl içerisinde kesin çözüme kavuşacağını söyledi.

Uludağ Şube İstişare Toplantısı Devlet Su işler (DSİ) Set Başı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Memur-Sen İl Temsilcisi Numan Şeker, Uludağ Şube Başkanı Cemal Aydın, Enerji Bir-Sen Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Hüseyin Hatipoğlu, DSİ 1. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, TEİAŞ 2. Bölge Müdürü M. Nuri Aslan, Bursa Doğalgaz Çevrim Santrali İşletme Müdür Mahmut Öztürk, Uludağ Şube Yönetim Kurulu ve üyeler katıldı.

Toplantıda, toplu sözleşme süreci ve kazanımlarla ilgili bilgi veren Tonbul, gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Tonbul, konuşmasına Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden asker, polis ve vatandaşlara rahmet dileyerek başladı.

“KAZANIMLARIMIZI YÜZDE YÜZ ARTIRDIK”

Kamu çalışanlarının geneline ve hizmet koluna yönelik elde edilen kazanımların yüzde yüz artırıldığını söyleyen Tonbul, “3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde aldığımız yüzdelik zamlarla kamu görevlilerinin yüzünü güldürdük. Yüzdelik zamlar dışında, kamu görevlilerinin genelini ilgilendiren 43, hizmet kolumuzda da önceki kazanımlarla beraber 15 kazanım elde ettik. Bu toplu sözleşme ile kazanımlarımızı yüzde yüz artırdık” dedi.

“HİZMET KOLUMUZDA YENİ KAZANIMLAR ELDE ETTİK”

Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolundaki taleplerin çoğunun kazanıma dönüştürüldüğünü söyleyen Tonbul, ” Hizmet kolumuzda bu yıl 8 yeni kazanım elde ettik. Önceki kazanımlarımız aynen devam edecek. ÇAYKUR’da çalışan personele kampanya primi ile 210 TL gibi bir kazanım sağladık. Yük Tevzi Müdürlüklerinde vardiyalı çalışan personele ilave 120 TL ücret, TEİAŞ helikopterli bakımda görev yapan personele uçuş tazminatı sağlandık. TEİAŞ’taki Canlı Bakım İşletme Müdürlükleri’nde çalışan personele ilave 100 TL ödeme, TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’a bağlı işletmelerde yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine her bir gün için 15 TL ilave ödeme elde ettik. TKİ Genel Müdürlüğüne bağlı Biga ve Çan İşletmeleri ile ETİ Maden İşletmelerine bağlı Bigadiç, Emet, Kırka ve Bandırma İşletmelerinde çalışan personelin, işi gidiş- gelişlerindeki servis sorunu çözüme kavuşturduk. Maden Kanununa göre görevlendirilen personele de çift harcırah hakkı kazandık” diye konuştu.

“4CLİLER VE ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLERİ KADROYA KAVUŞTURACAĞIZ”

Kamuoyunda sürekli gündeminde olan 4c’li personel ve üniversite mezunu işçiler konusuna da değinen Tonbul, ” Toplu sözleşme masasında 4c’li personelin kadroya geçirilmesini, üniversiteli işçilerin de memuriyet kadrolarına geçirilmesini talep ettik. Masada kadroya için çalışma yapılması konusunda mutabakata vardık. DPB tarafından yapılan çalışmalar tamamlandı ve Maliye Bakanlığı’na gönderildi. Bizde olup biteni yakından takip ediyoruz. 4C’lileri ve üniversiteli işçilerin bu yıl içerisinde kadroya kavuşturacağız” şeklinde konuştu. (Memurlar.Net)

You may also like...