“4/C’lileri, bu yıl içerisinde kadroya kavuşturacağız”

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 4C’li personel ve üniversite mezunu işçilerle ilgili çalışmaların tamamlandığını, sorunun bu yıl içerisinde kesin çözüme kavuşacağını söyledi.

Uludağ Şube İstişare Toplantısı Devlet Su işler (DSİ) Set Başı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Memur-Sen İl Temsilcisi Numan Şeker, Uludağ Şube Başkanı Cemal Aydın, Enerji Bir-Sen Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Hüseyin Hatipoğlu, DSİ 1. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, TEİAŞ 2. Bölge Müdürü M. Nuri Aslan, Bursa Doğalgaz Çevrim Santrali İşletme Müdür Mahmut Öztürk, Uludağ Şube Yönetim Kurulu ve üyeler katıldı.

Toplantıda, toplu sözleşme süreci ve kazanımlarla ilgili bilgi veren Tonbul, gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Tonbul, konuşmasına Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden asker, polis ve vatandaşlara rahmet dileyerek başladı.

“KAZANIMLARIMIZI YÜZDE YÜZ ARTIRDIK”

Kamu çalışanlarının geneline ve hizmet koluna yönelik elde edilen kazanımların yüzde yüz artırıldığını söyleyen Tonbul, “3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde aldığımız yüzdelik zamlarla kamu görevlilerinin yüzünü güldürdük. Yüzdelik zamlar dışında, kamu görevlilerinin genelini ilgilendiren 43, hizmet kolumuzda da önceki kazanımlarla beraber 15 kazanım elde ettik. Bu toplu sözleşme ile kazanımlarımızı yüzde yüz artırdık” dedi.

“HİZMET KOLUMUZDA YENİ KAZANIMLAR ELDE ETTİK”

Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolundaki taleplerin çoğunun kazanıma dönüştürüldüğünü söyleyen Tonbul, ” Hizmet kolumuzda bu yıl 8 yeni kazanım elde ettik. Önceki kazanımlarımız aynen devam edecek. ÇAYKUR’da çalışan personele kampanya primi ile 210 TL gibi bir kazanım sağladık. Yük Tevzi Müdürlüklerinde vardiyalı çalışan personele ilave 120 TL ücret, TEİAŞ helikopterli bakımda görev yapan personele uçuş tazminatı sağlandık. TEİAŞ’taki Canlı Bakım İşletme Müdürlükleri’nde çalışan personele ilave 100 TL ödeme, TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’a bağlı işletmelerde yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine her bir gün için 15 TL ilave ödeme elde ettik. TKİ Genel Müdürlüğüne bağlı Biga ve Çan İşletmeleri ile ETİ Maden İşletmelerine bağlı Bigadiç, Emet, Kırka ve Bandırma İşletmelerinde çalışan personelin, işi gidiş- gelişlerindeki servis sorunu çözüme kavuşturduk. Maden Kanununa göre görevlendirilen personele de çift harcırah hakkı kazandık” diye konuştu.

“4CLİLER VE ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLERİ KADROYA KAVUŞTURACAĞIZ”

Kamuoyunda sürekli gündeminde olan 4c’li personel ve üniversite mezunu işçiler konusuna da değinen Tonbul, ” Toplu sözleşme masasında 4c’li personelin kadroya geçirilmesini, üniversiteli işçilerin de memuriyet kadrolarına geçirilmesini talep ettik. Masada kadroya için çalışma yapılması konusunda mutabakata vardık. DPB tarafından yapılan çalışmalar tamamlandı ve Maliye Bakanlığı’na gönderildi. Bizde olup biteni yakından takip ediyoruz. 4C’lileri ve üniversiteli işçilerin bu yıl içerisinde kadroya kavuşturacağız” şeklinde konuştu. (Memurlar.Net)

You may also like...

 • ÖZELLEŞTİRME MAĞDURU

  SİZ NERDE KADRO VERMEK NERDE ?
  ÇEŞİTLİ HÜKÜMET YETKİLİLERİNİN 4/C Lİ GEÇİCİ PERSONELİN MAĞDURİYETİNİ GİDERMEK İÇİN VERDİĞİ SÖZLER: Sayın Cumhurbaşbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13/06/2011 Tarihli Ntv De Yaptığı Konuşması Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın NTV’de katıldığı programda kadro alamayan sözleşmeli personeli 4/C lilerin 4/B ya da 4/A kadrosuna geçirilmesi için seçimlerden sonra yasal düzenlemelerin yapılacağını söylemesi. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI Çelik’ten Sözleşmeli Personele Kadro Müjdesi – 01 Mart 2012 KAYNAK-TRT Faruk ÇELİK, “Parçalı Bulutlu Personel Rejimi” olarak nitelendirerek, düzenlemenin 4-B ile 4-C statüsünde çalışanları da kapsadığını söyledi.(12 Haziran’da 200.000 Sözleşmeli Personel Kadroya Alınmıştı) 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimler öncesinde kamuda çalışan yaklaşık 200 bin sözleşmeli personel memur kadrosuna alındı. (Sayın Cumhurbaşkanı Bu Sorunu Çözeceklerini Duyurmuştu) Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN da bu sorunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasının ardından çözeceklerini duyurmuştu. ŞANDIR Sordu, BAKAN Cevap Verdi ŞANDIR’ ın sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin bu sorusuna Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik cevap verdi. “Çalışmamızda 4-C’li ve 4-B’li de Var” Bir çalışmamız var. 4-C’li de olacak 4-B liler de var şu anda. Sistem üzerindeki çalışmamız tamamlandığında bu açıklamayı kamuoyuna yaparız” diye konuştu.BAŞBAKAN YRD.VE HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BÜLENT ARINÇ “Sözleşmeli ve Kadrolu ayrımını kaldıracağız” – 28 Ocak 2012 / KAYNAK-TV8 Hükümet Sözcüsü Bülent ARINÇ, kadrolu, sözleşmeli, geçici ayrımını kaldıracağız dedi. NURETTİN CANİKLİDEN 4/C AÇIKLAMASI 07/06/2011 / Nurettin CANİKLİ’ den 4/C açıklaması: Ak Parti Grup başkanvekili Nurettin CANİKLİ seçimden sonra 4-C liler içinde çalışma yapacağız dedi. 4-C’liler ile ilgili talepleri bildiklerini ve ilgili çalışmalara devam ettiklerini “Ancak onların durumu daha teknik olduğu için seçim sonrasında inşallah halledeceğiz.Zaten onların sayısı 4-B’lilerin bir hayli altında .İnşallah bu çalışanları 4-C’li kardeşlerimiz içinde tamamlayacağız”. Millet vekili Hasan Ali Çelik 4/C ‘li Memurların sorunlarını dinleyerek 4/B sözü verdi.
  ÖZELLEŞTİRME ESNASINDA FARKLI UYGULAMALARA TABİİ OLAN, KURUMLARIN ÇALIŞANLARININ AYNI ÖZLÜK HAKLARIYLA BAŞKA KURUMLARDA İSTİHDAM EDİLMELERİ
  1-) 20/04/2011 tarihli 2011/33 karar numaralı Özelleştirme Yüksek Kurul Kararına istinaden;
  TTA da 4857 İŞ KANUNUNA TABİ ÇALIŞAN AMBALAJ İŞÇİLERİNİN ÖZLÜK HAKLARI İLE DARPHANEYE ATANMALARI 2-)Mahalli idaredeki işçilerin aynı özlük haklarıyla başka kurumlara istihdamı Kanun No. 6111 RESMİ GAZETE Kabul Tarihi: 13/2/2011
  3-)Çaykur işletmelerindeki işçilerin özlük hakları ile başka kamu kurumlarına atanmaları
  18 Haziran 2011 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 27968 BAKANLAR KURULU KARARI ÇAYKUR İŞLETMELERİNDE 4857 İŞ KANUNUNA TABİ ÇALIŞANLARIN ÖZLÜK HAKLARI İLE BAŞKA KAMU KURULUŞLARINA ATANMASI Karar Sayısı : 2011/1852 7/6/2011 TARİHLİ VE 2011/1852 SAYILI 4-) Elektrik Etüt İdaresinde çalışan 4857 iş kanununa tabi çalışanların D.S.İ. ‘ye özlük hakları ile devredilmesi 2 Kasım 2011 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28103 (Mükerrer) 5-) Sekada çalışanların Özlük Haklarıyla başka kurum (Belediyelere) aktarılması . Daha neler neler sadece hükümet yetkililerin verdiği sözler bunlar. Daha Siz Sarı sendikaların, İşlevsiz, Eylemsiz, Amacından uzak, İşçi ve Memur Karşıtı olan ve her bir sendikanın bir partinin Sözcüsü olan Sendikacıların verdikleri sözleri saymıyorum: çünkü saymaya kalksam buraya sığmaz verdiğiniz sözler. Bırakın Mağdurları umutlandırmayı sizden bir beklentimiz yok.