4C’lilere ne olacak?

4B’lilere kadro müjdesinin ardından 4C’lilere ne olacağı sorusu gündeme taşındı. Başbakan Erdoğan, bu soruyu CNN TÜRK’te yayınlanan “Liderler Zirvesi”nde yanıtladı.

“5393’e göre belediyelerde çalışan 4B’liler kadroya alınacak mı” sorusuna Erdoğan, 205 bin kişiyi 4B kadrosundan 4A kadrosuna aldıklarını anımsattı.

Belediyeler ve KİT’lerde çalışan 4B’liler dahil değil

Erdoğan, belediyeler ve KİT’lerde çalışan 107-108 bin civarında 4B’li ile ilgili ise seçim sonrası bir çalışma yapılacağını kaydetti.

“Tarih verebilir misiniz” sorusuna Erdoğan, “Şu anda bizim hükümet olup olmamamız da önemli. Seçimden sonra hükümetin kurulması zaman alacak. Ondan sonra parlamento bir aç-kapa yapacak ve Meclis tatile girecek, yeni dönem açıldığında inşallah süratle bunları da ilgili bakanlık neticeyi elde edecektir” dedi.

“4C konusunda bilgim yok”

“4C’lilerin 4A kadrosuna alınması gibi düzenleme olabilir mi” sorusuna Erdoğan, buradaki durumun çok farklı olduğunu belirterek, “Detay bilgim yok. Çalışmayı arkadaşlarımız yapacaklar. Önümüze sunacaklar” dedi.

Kılıçdaroğlu “4C’ye hakkı verilecek” demişti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise TRT’de katıldığı programda yaptığı konuşmada 4/C’lilerin 11 ay çalıştırılıp sonra girdi çıktı yapılarak hak kaybına uğratıldığını belirtmiş ve iktidara gelmeleri halinde 4C’lerin bu hak kayıplarının giderileceğini açıklamıştı. (CNN Türk)

You may also like...