4/C’lilere müjde yok

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kadro bekleyen 4/C’lilere, “Arkadaşlar o konuda bir değerlendirme yapmam için bir çalışmanın olması gerekiyor. O konu için söyleyecek şu aşamada fazla bir şey yok” diyerek umut vermedi.

Meclis’te kayıt işlemini yaptıran Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Bir basın mensubunun, “Seçimlerden önce 4B’ler kadroya alındı, 4C’ler için de müjdeniz var mı?” sorusuna Maliye Bakanı, şöyle dedi:

“Arkadaşlar o konuda bir değerlendirme yapmam için bir çalışmanın olması gerekiyor. O konu için söyleyecek şu aşamada fazla bir şey yok.”

“Cari açık var doğru”

Meclis’te kayıt işlemini yaptıran Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, “Seçimden sonra zor günlerin beklendiği söyleniyor” sözüne Maliye Bakanı, şöyle dedi:

“Tabii ki her şey güllük gülistanlık değil, onu her zaman söyledim ama genel makro resme baktığınız zaman inanın dünyanın en güçlü resimlerinden birisi ile karşı karşıyasınız. Bütçe açığı neredeyse yok denecek kadar az yani neredeyse sıfırladık. Türkiye’de büyüme son derece güçlü, dünya imrenerek bakıyor. Enflasyon hâlâ tek hanede, faizler hâlâ tek hanede. Bu ülke istihdam yaratıyor. İşsizlik düşüyor. Cari açık var doğrudur, o da büyük ölçüde petrol fiyatları ile ilişkilidir. O sorunu da çözmek için gerekli irade var. Biraz zamana ihtiyaç var. Resim iddia edildiği gibi seçim sonrasında sıkıntı yaratacak bir resim değil ama resim mükemmel mi, biz hiçbir zaman böyle bir iddiada bulunmadık.”

Bir basın mensubunun, “Ankara dışından gelenler kiralar yüksek, diyorlar, ne diyorsunuz, sizin ev probleminiz var mıydı?” sorusuna Maliye Bakanı, şöyle dedi:

“Ben İngiltere’den döner dönmez oradaki birikimlerimle bir ev almıştım. Haymana yolunda oturuyorum. Biraz dışarıda, çünkü ben eskiden beri bahçesi olan yerlerde oturmayı daha doğru bulmuşumdur. Benim tavsiyelerim daha çok çalışma ile ilgili olabilir. Yapıcı bir dil kullanmak lazım. Barış dili kullanmak lazım. Zaman zaman tansiyon yükselebiliyor. Bazen burada otururken acaba hangi ülkeden bahsediliyor dediğim bile oldu, bakan olarak o sıralarda oturuyorsunuz, dinliyorsunuz, nereden bahsediliyor diye. Muhalefet adına her şeyi abartmamak lazım. Diğer konularda tabii ki herkes kendi bütçesi çerçevesinde oturup bir değerlendirme yapacaktır, nerede oturacağına. Ben Ankara dışında Haymana yolu üzerinde oturuyorum.”

4/C’lere ümit vermedi

Bir basın mensubunun, “Seçimlerden önce 4/B’ler kadroya alındı 4/C’ler için de müjdeniz var mı?” sorusuna Maliye Bakanı, şöyle dedi:
“Arkadaşlar o konuda bir değerlendirme yapmam için bir çalışmanın olması gerekiyor. O konu için söyleyecek şu aşamada fazla bir şey yok.”

Kayıt işlemini yaptıran Maliye Bakanı, rozeti olduğunu belirterek, yeni rozet almadı. Basın mensuplarının sorusuna da, “Benim rozetim var zaten. Zaman zaman taktığımız oluyor” dedi.

Maliye Bakanı, “Yeni kabinede görev bekliyor musunuz?” sorusuna ise, “O konuda yorum yapmak doğru olmaz” demekle yetindi. (ANKA)

You may also like...

 • Bugrahan

  sahtekar bunların hepsi

 • kadir demir

  ben şunu anlamıyorum başbakan ayrı konuşuyor bakan ayrı konuşuyor başbakan diyor ki çalışma başlatıldı bakan diyor o konuda bir çalışma olması gerekiyor o konuda şu aşamada bir şey söylemem söz konusu değil diyor bir çalışma var mı yok mu bunu anlayamadık.

 • İbrahim Halil Sünnüoğlu

  Arkadaşlar bugünlere kadar çok sözler dinledik ama şu gerçek varki bugüne kadar hükümet bizlere kadro konusunda bu kadar ümit verici konuşmadı.Umarım yeni kabine açıklandıktam sonra çalışma yapılır.Beni asıl üzen şey bu iktidara bizzat tanıdığım 4/C lilerde oy verdi.Fakat oy veren arkadaşlara bir mail de siz atın BİMERE veye AKİME desekte bundan dahi kaçınan kişler.sanki başka gemideler.Nede olsa alınan her haktan kendileride faydalanacak.Başını kuma gömmüş arkadaşlara sesleniyorum siyasi görüş başka bizim sorunumuz başka asıl sizlerin bu konuya sahip çıkıp sesinizi yükseltmeniz lazım.Bu işler için emek,zaman,çaba sarfeden tüm arkadaşlara selamlar ve hürmetler sağolun varolun.Öteki arkadaşlara tek lafım var (KENDİ ADIMA)”HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

 • 4/c.

  ortdada bi yalan var ama kimde bilemiyoruz yani bu demkki siz verin oylarınızı biz vermeyiz kadronuzu demektyir kısacası ver oyunu sen daha çok beklersin kadroyu demktir san edersem malisef ruyamızda bile göremeyiz kadro işini malisef denilecek çok şey var ama sadece ben derim ki bu 4/c li arkadaşlar demkki başka ülkenin vatandaşları sadece 4/b li bu ülkenin vatandaşı demkki

 • RIFKI

  arkadaşlar hükümet yetkililerin 4-c’liler için takındığı tavır ortada, bırakın kadroyu özlük haklarını ortaya devlet bakanı 4-c’lilere aile yardımı verecez dedi tık yok kadro ha keza öyle yani ellerinden gelse yağmurlu hava da su vermeyecekler Allah özelleştirme mağdurlarına yardım etsin daha ne diyeyim arkadaşlar….
  bizi ancak biz anlarız…

 • yazık

  bu kızılay ne kurumu ki oradan gelenlere 4/b verildi şimdide kadroya geçtiler bu nasıl adalet biz tekelciler kadrolu devlet çalışanıydık 4/c olduk verilen haklar alındı elimizden anlamıyorum kızılay da devletinmiydi kapanınca çalışanları kıymete binidi

 • yazık

  tekelde işçi kadrosunda üniversite mezunu bir çalışandım şuan 4/c olarak çalışıyoruz ve inanın 4/b ler kadroya geçtiler diye bizi çok hor gördüler siz işçisiniz sizi kadroya almadılar …..v.b alay konusu olduk daha çok bu kızılay çalışanları tarafından kızılayda 750 tl maaşla çalışıyorlarmış şuanda 4/b ye alındılar 1500 maaş alıyorlar ve üstelik kadroda verildi benim isyanım nasıl böyle bişey olabilir onlarda kızılayda sigortalı işçi olarak çalışıyorlarmış onları neden 4/b ye aldılarda biz devletin kadrolu çalışanları neden 4/c layık görüldük

 • ahmet

  ne kadrosu kardeşim ya dışarda o kadar üniversite mezunu açıkta siz neyin kadrosundan bahsediyonuz