4/C’lilere düzenleme müjdesi

4/C’lilerin sabırsızlıkla bekledikleri düzenlemenin Bakanlar Kurulu’nda olduğu bildirildi

Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde düzenlemenin hazır olduğu ve Bakanlar Kurulu’na gönderildiği belirtilmektedir.

657 sayılı kanuna tabi ve devlet memuru oldukları halde devlet memuru gibi görülmeyen ve idareler tarafından ucube gibi görülen 4/C denilen görevin artık kadroya geçirilmesi zorunluluk haline gelmiştir..

ÇÖZÜM SADECE KADRODUR

4/C’li personelin hak kazanımları tek tek mahkeme kararları ile değil genel bir düzenlemeyle çözülmelidir. Çözüm sadece kadrodur. Artık 4/C’li personel dava açmaktan yorulmuş ancak idareler dava kaybetmekten yorulmamışlardır.

TEÇ-SEN Genel Merkez Yöneticileri tarafından Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde düzenlemenin hazır olduğu ve Bakanlar Kurulu’na gönderildiği belirtilmektedir. Bakanlar Kurulu’ndan beklenen kadro tahsisini bir an önce gerçekleştirip bugüne kadar yapılan hak gasplarının bir an önce çözüme kavuşturulmasıdır.

Ayrıca son örneği geçtiğimiz günlerde görülen ve 657 Sayılı Kanunun 4/C maddesine göre istihdam edilen personele aile yardımı ödeneği ödemeyerek hak gasplarında haklılığını göstermek isteyen idareye İzmir 1. İdare Mahkemesinin dur demesiyle 4/C’li personelin haklılığı daha da ön plana çıkmıştır. İzmir 1. İdare Mahkemesinin 2012/763 Esas ve 2013/55 sayılı Kararı ile; 4/C’li personelin aile yardımı ödeneğinden yararlanılması gerektiği yönünde karar vermiştir.

Tüm 4/C’li personele Aile Yardımı verilmesi hususunda Maliye Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na resmi yazılarımız yazılmış olup, ilgili Bakanlıklar tarafından reddedildiği takdirde Danıştay nezdinde geneli kapsayacak hukuki girişim başlatılacaktır.

4-C Sorunu gündemiyle toplanan Bakanlar Kurulundan Talebimiz; “4/C Statüsünün tamamen kaldırılarak, Tüm 4-C’li Kamu Çalışanlarının 4-A Kadrosuna (Asil Kadro) Geçirilmesi”dir. (Teç-Sen)

You may also like...

 • MUSTAFA

  sayın yetkili. bu habere nasıl inanacaz. ne yorum yapabiliriz. birileri devlet personelde kadro çalışması var diyor. bakan çalışma devam ediyor dedi. bu haberde bakanlar kurulunda diyor. Allah aşkına bu nasıl bir durum ki. muammalar devam ediyor. hani belge. nerde böyle bir yazı veya açıklama. bu tür haberler nereye kadar gidecek. bugün tarihli başka bir haberdede çalışmalar tamamlandı diyor. Takvim gazetesi haberi olarak nerdeyse tüm sitelerde yayınlandı. saygılarımla.

 • misafir

  daha epey devam eder bu haberler..nasılsa hükümet avutacak laflar ediyor basında üzerini süsleyip yayınlıyor..

 • döndü

  yeter artık alın bizi kadroya

 • MURO

  usandık arkadaş yeter artık alınacaksa alınsın alınmayacaksa alınmasın nedir bu ya hortlağın geliyorum geliyorum dediği gibi…..

 • DİLEK

  Sayın BAŞBAKANIM ben sağlık sektöründe 8 yıldır Tıbbi Sekreter olarak çalışıyorum. İnanınki çalışma şartlarımız zor kadroyu hakettiğimizi düşünüyorum.Gelin izleyin bizi görücüksiniz ne ka kadar zor şartlarda çalıştığımızı. Lütfen bizide kadroya alın. Sizin himayenizde olalım TAŞERONU kaldırın.