4/C’lilerden Toç Bir-Sen’e ziyaret

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde değişik illerde 4/C’li olarak çalışanlar Memur Sen’in ve Tarım, Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ BİR-SEN)’nın toplu sözleşme kitapçığında arasında kendileri için yer alan taleplerinden dolayı teşekkürlerini sunmak için Memur Sen Genel Sekreteri ve TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı Günay Kaya’yı ziyaret etti.

Türkiye’nin çeşitli illerinden 4/C’lileri temsilen TOÇ BİR-SEN Genel Merkezi’ne gelen heyette İstanbul İl Temsilcisi Veyis Kınalı, Tokat’tan Bekir Certel, Adıyaman’dan Hadi Erkaya, Ankara’dan Figen Ekinci, Manisa’dan Günay Kaçar, Batman’dan da Musa Aksunger yer aldı. Genel Başkan Kaya’nın ziyaretçileri Türkiye’nin en büyük memur konfederasyonu Memur Sen ve Tarım- Orman hizmet kolunun yetkili sendikası TOÇ BİR-SEN’in Toplu Sözleşme Masası’na götürdüğü 4/C’liler ile ilgili talepleri, çalışmaları ve kendi sorunlarına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Devlet Personel Başkanlığı’na sunulan Toplu Sözleşme Taleplerinde 4/C’liler için kapsamlı istekleri olduğunu belirten Genel Başkan Kaya ise “Siz 4/C’lilerin haklarını korumak boynumuzun borcudur. 4/ B’li çalışanlarımızın kadro alabilmesi için, Memur Sen ve 4/B’liler arasında kurulan ittifak ve güçbirliği 4/ B’li çalışanlarımıza kadro hakkının alınmasında çok önemli rol oynamıştır. Şimdi aynı ittifak ve güç birliğinin Memur Sen ve bağlı sendikaları ile 4/C’li çalışanlarımız ile de kurulduğunu büyük bir memnuniyetle görmekteyim. Bu birlik ve beraberlik içindeki güçlü birlikteliği Memur Sen ve bağlı sendikaların, Toplu Sözleşme Masası’ndaki kararlı, güçlü duruşları ve talepleri ile 4/C’li çalışanlarımız için yeni kazanımlara ve sorunlarının çözümüne katkı sunacaktır. Toplu Sözleşme Masası’nda bizim derdimiz sorunlarınızın çözümü, haklarınızın ve hukukunuzun korunmasıdır. Ve bunlar Memur Sen ve TOÇ BİR SEN’in ‘olmazsa olmazlarıdır’. Bu bağlamda her türlü sıkıntılarınızı sıkıntılarımız olarak görüyor, öncelikle şahıslarınız olmak üzere eş ve çocuklarınıza karşı kendimi sorumlu hissediyoruz.” dedi. (CİHAN)

You may also like...