4/C’lilerden Cumhurbaşkanı’na mektup

Uzun zamandır kadro beklentisi içinde olan 4/C’li çalışanlar, Cumhurbaşkanı’na bir mektup göndererek kadro sorununun bir an önce çözülmesini talep etti.

Sayın Cumhurbaşkanım

Mazlumların sesi olan ve mücadele hayatında asla vazgeçmediğiniz haklı davanızda geri adım atmayarak Davanızı sevdanız bilip tüm dünya mazlumlarının sesini her platformda duyurarak bizlere yeni bir ivme güçlü bir Türkiye kazandırdınız.

Sayın Cumhurbaşkanım

2002 yılından bu yana Başbakanlığınız döneminde ülkemizin içinde bulunduğu tüm çıkmazlara ve ekonomik sorunlara rağmen “Çalışanın hakkını alın teri kurumadan” veriniz hadisinde yer aldığı gibi vermeye çaba gösterdiniz. Gerek iyileştirme yapara gerek biriken Key ödemelerini yaparak bir adım öteye giderek Devletin çalışanına borcu olmaz mantığını yerine getirdiniz. Bununla kalmayıp çeşitli tarihlerde 506000 4/B li çalışana kadro haklarını vererek devlette tek çalışma statüsüne destek sağladınız. TRT başta olmak üzere Diyanet,Sağlık Bakanlığı,Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım Bakanlığındaki ve Belediyelerdeki sözleşmeli personelide kadroya geçirdiniz
Gelinen son noktada Taşeron çalışanlara statü hakları verilecekken bizleri unutmayacağınız yönündeki umutlarımızı halen korumaktayız.

Sayın Cumhurbaşkanım

Geriye kalan 4/C li çalışanlar ile sık sık talepler konusunda bilgi sahibi oldunuz. TÜİK,YSK,TBMM ve özelleştirmeden gelen 4/C liler ile beraber sayıları günümüzde 21000’i bulan bu statüdekiler her platformda seslerini duyurmalarına rağmen kadro haklarına kavuşamadılar.Zati alinizin hak konusundaki hassayitenizi bildiğimizden bizim kadro talebimize sessiz kalmayacağınıza olan inancımız tamdır.

Sayın Cumhurbaşkanım

Biz 4/C liler her adım attığımızda Çalışılıyor Maliyede veya başka nedenlerle bir türlü sonlanmayan kadro beklentisinin 2014 yılında imzalanan Toplu sözleşmede Statü değişikliği halen uygulanmamıştır.

Bu talebimiz karşısında bizlere sessiz kalmayacağınızı umut ederek
Saygılarımı Sunarım..
Bülent Çelikkol

You may also like...