4/C’liler, Türkiye Buluşmasından kadro bekliyor

4/C’liler, bu haftasonu yapılacak olan Memur-Sen Türkiye Buluşmasından kadro bekliyor.

4/C’liler, 24-26 Mart tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan Memur-Sen 5. Büyük Türkiye Buluşmasında, kadro konusunda bir açıklama yapılması beklentisi içinde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan buluşmada, toplu sözleşmede imza altında alınan ancak bu güne kadar gerçekleştirilmeyen kadro kararının uygulanması için bir talimat verilmesi bekleniyor.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 4/C’lilerin kadrosunda ısrarlı olacaklarını her fırsatta dile getiriyordu. Bu toplantıda da Cumhurbaşkanından bunu talep edeceği ve Cumhurbaşkanının buna karşılık vereceği düşünülüyor. Daha önce de Başbakan Binali YILDIRIM, 4/C’lilerin kadrosu konusunda talimat verdiğini ve gerekli çalışmaların başlatıldığını dile getirmişti.

Uzun yıllardır kadro beklentisi içinde olan 4/C’liler, bunun referandumdan önce gerçekleşmesini, bunun sinyalinin de bu toplantıda verileceğini düşünüyor. Umarız bu beklenti gerçekleşir ve çok geç kalınmış da olsa bu sorun çözülerek kamu personeli arasındaki çalışma barışı sağlanmış olur. (Özelleştirme.Net)

You may also like...