4/C’liler için kritik gün!

Faruk Çelik’in başkanlık edeceği çeşitli sendika ve bürokratlarında katılacağı toplantı bugün yapılacak. Kamu çalışanlarına yeni haklar veriecek olan topalntıda kadro bekleyen 4/c’lilerin hakları da görüşülecek.

Milyonlarca 4/C’li nefesini tuttu bugünkü toplantıdan çıkacak önemli kararları bekliyor. 4/C’liler kadroya girecek mi, kurul toplantıda 4/c’liler için hangi kararları alacak, 4/c’lileirn özlük hakları iyileşecek mi? Bütün bu soruların cevabı bugün verilecek…

Bugün bir araya gelecek olan ekonomiden sorumlu bakanlar ve bürokratlar, sendikalar ile mutabık kalınan 9 konu başta olmak üzere, kamu çalışanlarının 33 talebini masaya yatıracak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Maliye müsteşarlarının katılacağı toplantıda, kamu çalışanlarına verilecek yeni hakların Hazine’ye getirileri ve götürüleri üzerinde durulacak. Öte yandan, bürokratların birçok konu üzerinde anlaştığı bilgisine ulaşıldı. Yetkililer, kamu çalışanlarının yüzünü güldürecek düzenlemeleri şöyle sıraladı:

2005 yılından sonra göreve başlayan personele 1 derece verilecek. Memurlara disiplin affı gelecek. Aftan, aday memurken ceza alanlar da yararlanacak.

Özelleştirmeler sonrası değişik kamu kurumlarında istihdam edilen ve 4C’li olarak bilinen çalışanlar kadroya alınacak. (Memur Haber)

You may also like...