4/C’liler için kritik gün!

Faruk Çelik’in başkanlık edeceği çeşitli sendika ve bürokratlarında katılacağı toplantı bugün yapılacak. Kamu çalışanlarına yeni haklar veriecek olan topalntıda kadro bekleyen 4/c’lilerin hakları da görüşülecek.

Milyonlarca 4/C’li nefesini tuttu bugünkü toplantıdan çıkacak önemli kararları bekliyor. 4/C’liler kadroya girecek mi, kurul toplantıda 4/c’liler için hangi kararları alacak, 4/c’lileirn özlük hakları iyileşecek mi? Bütün bu soruların cevabı bugün verilecek…

Bugün bir araya gelecek olan ekonomiden sorumlu bakanlar ve bürokratlar, sendikalar ile mutabık kalınan 9 konu başta olmak üzere, kamu çalışanlarının 33 talebini masaya yatıracak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Maliye müsteşarlarının katılacağı toplantıda, kamu çalışanlarına verilecek yeni hakların Hazine’ye getirileri ve götürüleri üzerinde durulacak. Öte yandan, bürokratların birçok konu üzerinde anlaştığı bilgisine ulaşıldı. Yetkililer, kamu çalışanlarının yüzünü güldürecek düzenlemeleri şöyle sıraladı:

2005 yılından sonra göreve başlayan personele 1 derece verilecek. Memurlara disiplin affı gelecek. Aftan, aday memurken ceza alanlar da yararlanacak.

Özelleştirmeler sonrası değişik kamu kurumlarında istihdam edilen ve 4C’li olarak bilinen çalışanlar kadroya alınacak. (Memur Haber)

You may also like...

 • Eşeği saldım çayıra,otlayıp karnın doyura,gördüğü rüyayı hatıra,yoranında……

 • baz

  4c=c4

 • Degil faruk Çelik değil mehmet Şimşek degil Babacan amerikadan en iyi Ekonomistler gelse yine 4/c liye kadro yok üvey evlat gerçek evlat değeri görmez arkadaşlar ağızlarında yüzde 40 zam yaptık sokaktan aldık iş sahibi yaptık diyorlar

 • C4

  Özelleştirme net bitmedimi daha bu kritik gün saat 22.00 oldu güncellerseniz seviniriz şü haberi.

 • 4c mahkümu

  ne oldu 16 nisan 2014 KPDK toplantısı görüşmesi nerde bu sendika başkanları nerde yalanları kim bilir hangi toplantılara kaldı kaybettiğimiz kadromuz ….

 • 4/C Maduru

  Sonuç ne oldu peki arkadaşlar , Çalışma Bakanı yine çok verimli bir görüşme geçti diye açıklama yapmış ama sonuç yok ?

 • 4 C li

  Ses yok gürültüye devam…

 • Desperado

  Ey çalışanların bakmayanı hep sandalyede kıvırıyorsun! masanın üstünde kıvırda millet görsün.

 • bu ülkede o kadar inançlı ve kör cahil varki ben dahil yanlış anlamayın bu ülkeyi yönetecek birokratları bizim bu zayıf yanımızı kullanarak bizlerin hükümet yöneticilerine olan öfkemizi dizginledikleri yetmemiş gibi nerdeyse alay edecekler.bizler de çıkmaz bir beklenti içinde oldugumuzu biliyorlar zaten uyan ey türk insanı kendini bu sahtekar düzanbaz insanlara ezdirme.bir gün cenabi allah,a hesabını vercekler elbet.