4/C’liler bu üç kağıdı yememektedir

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, toplu sözleşmede 4-C’lileri 114 TL’ye mahkum edenlerin bugün çıkıp “4-C’lilere ek ödeme müjdesi diye açıklama yapması ayıptır” dedi.

Bugün güdülen mantığın garibi sevindirmek için eşeğini kaybettirip yeniden buldurmaya benzediğini ifade eden Genel Başkan Koncuk, “4-C’liler bu üç kağıdı yememektedir” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk;

“Toplu Sözleşmede 4-C lileri brüt 159, net 114 TL sözde ödemeye mahkum edip, bugün 4-C’liye ek ödeme müjdesi diye açıklama yapmak ayıptır.

4-C’liler emsali kadar ek ödemeyi yargı kararı ile bir bir kazanırken,adeta maliyeyi büyük yükten kurtaranları 4-C’liler unuttuysa sözüm yok.

Bugün ki mantık ise, garibi sevindirmek için eşeğini kaybettirip buldurmaya benziyor ancak 4-C’liler bu üçkağıtçı anlayışı yememektedir.

Türkiye Kamu-Sen bu yandaş anlayışı TİS imzalandığı günde ayıplamış ve muzır ilan etmişti,bugün de ayıplamaktadır, kimsenin aklıyla alay edilmesin” dedi. (Kamu-Sen)

You may also like...

  • eserel

    Sayın başkanım , Maliyecilerle anlaştık diyen Ali Yalçın efendinin planını ben biliyorum.Ombdusmanın tavsiye kararını da maliye veto edecek . Ondan sonra Ali Yalçın bey çıkacak meydanlara , ” biz gerekeni yapıyoruz ama maliyeden olumsuzluk çıkıyor ” falan diyecek herhalde . YERSE tabii . Toplu iş görüşmelerinde yediği naneyi unutmadık , unutmayacağız , hakkımızı da kesinlikle haram ediyoruz !!!

  • bıcırık

    valla hiç kimse kusura bakmasın.Tek bir sendika dahi samimi değil.Bu da bir oyun kavgaya tutuşup dikkat dağıtmak.Kadro konusunda tüm sendikalar ve sendikacılar yalancı ve riyakar. Çok samimi ise ve toplu sözleşmeden memnun değil ise kendi üyelerini greve çağırıp iş bıraktırsın.Hadi ordan hadi sendikacılık olmuş “SANDUKACILIK” Kafalar kumda,kıç havada yellen ha lellen ve bizi uyutun.