4/C’liler, Arefe Günü’ne kilitlendi

Başbakan Binali Yıldırım’in TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanlığı Yaşar Taşkın Koç moderatörlüğünde, Milliyet Gazetesi Ankara Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan, Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş ve Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu’nun hazırladığı “Başbakan Özel Yayını” programında ilk canlı yayın röportajını gerçekleştirdi.

Ülke gündem konuları üzerine önemli meselelerin değerlendirildiği programda, önümüzde ki dönemde Dışişleri programından ülke içi terör olaylarına ve ekonomik kalkınma programları konusu gibi birçok konuda kararlı ve istikrarlı çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bayram arefesinde toplanacak olan Bakanlar kurulu toplantısında ulusun her kesimini ilgilendiren evrim niteliğinde ezber bozan kararların alınacağını belirten Yıldırım; “Vatandaşlarımızın bütün sıkıntıları hakkında hükümet olarak bilgimiz var. Arefe günü düzenlenecek Bakanlar Kurulu Toplantısında alacağımız kararlar doğrultusunda halkımıza müjdeli haberleri vereceğiz dedi.”

4C Çalışanlar Kadro Bekliyor

Canlı yayın röportajının ardına umutlu mesajlar veren Başkakan Binali Yıldırım’ı en çok takip eden kesim ise, toplu sözleşmede alınan kararlar arasında olan fakat henüz gerçekleşmeyen 4c’li çalışanlar oldu. Sendika Genel Başkanlarının her toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, Ekonomi ve Maliye Bakanlığına olmazsa olmazı olarak direttiği 4c meselesinde mağdur çalışanlar, artık mutlu sonla bitmesi için arefe gününe gün sayıyor.

Kim Bu 4C’li Çalışanlar?

Çoğunluğu dönem dönem adı değişmiş Kpss, Dms, Dis gibi sınavlarda başarılı olarak kamu kurum ve kuruluşlarına istihdam edilen mühendis, tekniker ve teknisyen gibi görevleri ifa edip deneyim kazanmış, daha sonra özelleştirme sebebiyle özlük haklarını kaybedip çeşitli kurumlarda tam zamanlı olarak çalıştırılan 657 Devlet Memurları haklarının çoğundan yararlanamayan çalışanlar olarak nitelendiriliyor. 2015 yılı Ağustos ayında sonuçlandırılan Toplu Sözleşme sonucu çıkan 36/2 Maddesi sonucu 4/b statüsüne getirilmeleri ile ilgili karar çıkarak Resmi Gazetede yayınlanmasına rağmen, geçmiş dönem Ekonomik Kalkınma Planında yer verilmeyen 4C çalışanlar, Başbakan Binali Yıldırım’ın Canlı Yayın Röportajının ardına Bayram Arefesi yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısından müjdeli haber bekliyor.

Başbakan Sn Binali Yıldırımın Açiklamaları

Bu arada 4/C Düşünce ve Eylem Platformu üyesı Muharrem Uğur Demirkol Başkanlığında bir heyet, 30 Haziran 2016 Tarihinde Körfez geçişi Osman Gazi Koprüsunun açılış yapmak üzere Bölgeye gelecek olan Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakan Sn Binali YILDIRIM ve ilgili bakanlara 4/C nin sorunlarını anlattıkları dosyaları iletmeye çalışacaklar.

#4ClilerBayramEtsin

4/C DÜŞÜNCE VE EYLEM PLATFORMU

You may also like...