4/C’liler açlık grevine başlıyor

Kadro beklentileri karşılıksız kalan 4-C mağdurları açlık grevine başlıyor.

Başbakan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Memur-Sen yetkililerinin kadroya alınacakları yönünde umut verdiklerini ancak Turba Yasa’da yer almadıklarını söyleyen 4-C’liler, açlık grevine gidiyorlar.

Ek Zam ve Aile Yardımı “kadro “talebimizi göz ardı eder

Kadroya alınmamalarının gerekçesi olarak özelleşen kurumlarda o işyerlerini alan işverenlerin çalıştıracak işçi bulamayacaklarının belirtildiğine dikkat çeken 4-C mağdurları, Memur-Sen’in Toplu Görüşme talepleri arasında brüt 300 lira ek zam ve aile yardımı talebinin kadro taleplerini göz ardı edeceğini ve bu talebin kesinlikle kabul edilemez bir talep olduğuna dikkat çekilerek “Bizim talebimiz toplu görüşme esnasında tutulacak olan tutanakta 4-C’lilerin yeni yasama yılının öncelikli gündemine alınmasıdır” ifadeleri kullanıldı.

3 Noktada açlık grevi

Toplu sözleşmede gasp edilen haklarını alabilmek için 1-30 Ağustos tarihleri arasında Ankara Abdi İpekçi parkında 4-C “Dayanışma Ve Toplu Görüşme Çadırı” kuracaklarını söyleyen 4-C Mağdurları, “10 arkadaşımız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde, 5 arkadaşımız ise Memur-Sen genel merkezi önünde açlık grevine başlayacaklar. Söz konusu eylemlerimizin tüm hazırlıkları yapılmış planlanmıştır. Bu eylemimize Anadolu’daki 4-C’li arkadaşlarımız fiilen destek verecekler.” İfadeleri kullanıldı. (Gazete Kamu)

You may also like...

 • Güncag

  Allah yardımcınız olsun kardeşlerim Allah’a emanet olun

 • gaybana

  banane ya kimi çalıştırırsa çalıştırsın alan şirketler işe bak hem satın alacak hem kime çalıştıracağını ben düşünecem git sen çalış faruk çelik benim elimi kolumu böyle bağlayamazsın sermaye yanlıları sizi deliriyoruz artık yeterrrrrrrrrrr hep birimiz birer öfke açı nefret bombası olduk lanet
  olsun

 • yol ayrımı

  Biz hak diyoruz eşitlik diyoruz adelet diyoruz bunlar bürüt 300 TL seyyanen zam talebi diyorlar.Aynı işi yaptığımız kişilerle aramızda 850 TL ücret farkı var diyoruz hala bürüt 300 TL zam diyorlar.Pes doğrusu daha ne diyelim.Şimdi bize hükümet 200 TL seyyanen zam verecek ve bu zam ne olacak biliyormusunuz. sene içinde koca bir yalan olacak.memura yine yüzde 4+4 zam alınacak.Buda 2000 TL alana 80 lira olarak yansıyacak 4/C lilere ise 40 TL olarak yansıyacak ve verdikleri seyyanen zam 2 yılda koca bir yalan olacak fark yine açılacak. Allah yar ve yardımcımız olsun arkadaşlar işimiz gerçekten zor.Sahip çıkanlarda yalandan sahip çıkıyor sanırım.Kadro derken birden bürüt 300 TL gibi bir taleple yola çıkılıyorsa burası sözün bittiği yerdir.Buyrun cenaze namazına…

 • ata sevinç

  Bravo tebrik ederimVe nusaybin den size selam ve destek gönderiyorum.

  Bende TCDD’de çalışan geçici işçileri açlık grevine davet ediyorum.Şimdilik açlık grevini Nusaybin veya ceylanpınarda yapmayı düşünüyoruz.Arkadaşları bir araya toplama aşamasındayız.EY DEMİRYOL İŞ SANDUKASI SEN HALEN UYU.Ama aybaşında uyan çünkü AİDAT zamanı.

 • kara

  evet sayın sarı sendikalı 4cli kardeşlerim daha kaç sene bu mecbursende kalacak ve onlara destek vereceksiniz çok merak ediyorum.insanın inanası gerçekten gelmiyor,bir bakıyorsun yalandan kadro istiyoruz diyorlar bir bakıyorsun brüt 300tl zam diyorlar bu ne arkadaş şaka gibi bunlar ne yapmaya çalışıyorlar.emekleri sömürülen 4cliler aklımızı başımıza alalım hükümet yetkililerine bir şekilde ulaşarak taleplerimizi iletmemiz şart yok memursen başkanına deyil direk hükümet yetkililerine ulaşmamız şart birde çalışmış olduğumuz kurumlarımızın da istekte bulunması şartı var arz talep meselesi yanı ama imkanı olanağı yok gibi geliyor nasıl olsa bu hükümet 4c köleliğinden vazgeçmez bir memurun aldığı maaşın yarısına adam çalıştır maliyet hesabı yap ne ala dağdaki teröristlere bile af getir ekmeği için direnen fakir fükara 4clilere hiç bir hak verme bu hangi adalete sığar işte bu adalete sığıyor.allah bütün 4cli kardeşlerime yardım etsin şu mübarek ramazanı şerifte,allaha emanet olun kardeşlerim.

 • Tüik 4/c ‘li

  Bunlarda hak ,izan ve onur var mı ki eylem yapacaksın hele ki açlık grevi. Bunlara kalsa açlık grevinde ki arkadaşlarımızın üzerine gaz döker yakarlar ve bir 4/c ‘li daha eksildi diye sevinirler. Memursen yetkilileride hiç merak etmeyin siz oturup hükümetle barış çubuğu içer bizler cayır cayır yanarken, yada açlıktan ölürken. Hiç umurlarında olmaz ben bu kadar yalanı çok rahat biçimde söyleyebilen ve adına da sendika diyeceğim bir oluşum anca Türkiye de olur zaten.

 • 4-c’li köle

  4-c’lilerin hakları ve yapılan adaletsizlikler için açlık orucuna başlayan arkadaşlarımıza vermiş oldukları mücadele için sonsuz teşekkür ediyorum.Hak hukuk adalet diyoruz kimse nedense sözlerimizi kaale almıyor.Cenab-ı Allah elbet sonsuz adaletiyle haklıyı haksızı birgün ayıracaktır.

 • arkadaşlar herzaman yanınızdayız ALLAH,a emanet olun HATAY dan selamlar.bizim durumumuzu görüp te görmemezlikten gelenler utansın.

 • Mağdur

  Arkadaşlar ALLAH Yardımcınız olsun İnannın Bizden başka Bizleri düşünen yok.. Bu Zalimlerden gasp edilen Haklarımızı geri almak için Mahkeme ve diğer Eylemler ne gerekiyorsa yapmamız lazım başka çaremiz yok… Çünkü ne Manevi nede Maddi dayanacak halimiz kalmadı…