4/C’liler, 4/B ya da 4/A’ya geçirilecek..!

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın NTV’de katıldığı programda sorulan soru üzerine kadro alamayan sözleşmeli personelin durumu hakkında yaptığı açıklamalar.

Programda, başbakan; 4/C ifadesini kullanmadan ağırlığını KİT’ler ve belediyelerde ki kadro alamayan 107 bin personelin olduğunu ve bunların 4/C’li olduğunu söylüyor. Bunların da 4/B ya da 4/A’ya geçirilmesi için seçimden sonra bir yasa değişikliği yapılacağını ve bu olayın temizleneceğini söyleyerek soruyu yanıtlıyor.

Belediyelerde ve KİT’ler çalışan 4/C’li olmadığına göre, ya bunu iyi niyetle yanlış ifade edilmiş bir görüş olarak alacağız ya da bilerek yanlış yönlendirme kabul edip, muhtemelen sayılan bu insanların durumları düzeltilirken bizler yine seyredeceğiz. Daha önceki tecrübelerimize dayanarak ikinci şıkkın daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Ancak gelinen bu noktada belki de bu son kadro seferinde son vagondan trene binme şansımız olabilir.

Sonucu zaman gösterecek. (Özelleştirme.Net)

You may also like...

 • kadir

  ben şunu anlamıyorum kitler deniyor belediye deniyor asıl 4c li çalışanların yoğunlukta olduğu tüik,tbmm,milli eğitim ve bunun yanında bir çok kurumda çalışan 4c lilerden bahsedilmiyor acaba bu insanlar başka bir yerin milletimi en kısa zamanda bu sorunun çözülmesi umuduyla bekliyoruz.

 • bugrahan

  Arkadaşlar benim babam tekel işçisiydi sonra 4/c li olarak sağlık kuruluşuna geçirildi bu babam ve annem için geçer li mi ?

 • mustafa hakkı karaağaç

  ben zaten 4 a idim. özelleştirmeden dolayı 4 c olduk.hak revamı bu . kazanılmış hakkımızı al sonra düzeltme yapacağız de .zaten sorunu hükümet çıkardı şimdi düzeltmeye çalışıyor

 • şahin kara

  ilkögretim mezunu 15.000 derece gösterge üzerinden 850 tl alıyor. Alooooooooooo