4/C’li personel bilgileri, ÇYKS ve İKYS sistemine aktarılacak

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) İnsan Kaynaklan Kurum Başkan Yardımcılığı tarafından 4/C geçici personel bilgilerinin Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS) ve İKSY modülü sistemine aktarılacağı açıklandı. Kaynak: Sağlık Bakanlığında 4/C personel bilgileri ÇYKS ve İKYS sistemine aktarılacak

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu bağlı taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesine göre çalışan geçici personel bilgileri Bakanlığımız ÇKYS ve İKYS modülü sistemine aktarılması gerektiğinden bu doğrultuda oluşturulan örnek formların aşağıdaki gönderildiği belirtildi.

Genel Sekreterliğinize bağlı hastanelerde çalışan 4/C geçici personel bilgilerinin hastanelerinden temin edilip birleştirilerek yazımız ekinde gönderilen örnek forma göre Excel formatında doldurularak tkhk.sozlesmeli@saglik.gov.tr e-posta adresine; üst yazı ile de 24 Şubat 2017 tarihi mesai bitimine kadar Kurumumuz İnsan Kaynaklan Kurum Başkan Yardımcılığında olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Diğer taraftan, söz konusu geçici personelden emeklilik, vefat, istifa ve benzeri nedenlerle görevinden ayrılmış olanların bilgileri örnek forma girilmeyecek olup, OHAL döneminde haklarında yürütülen idari soruşturma neticesinde açığa alman 4/C geçici personel mevcut ise bu personelin açığa alındığına ilişkin onay ve yanlış belgesinin gönderilmesi halinde ÇKYS sistemine yansıtılacak.

657-4/C personelin ilk defa göreve başlatma özelleştirme sonucu ilk defa Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı hastaneye başlayış, BKK nedeni ile ayrılış (11 ay 28 gün geçmemek üzere) mali yıl sonunda işten çıkış, 657-4/C personele yeniden sözleşme yapılması yeni mali yıl başında işe başlayış, sözleşme yenileme 2015, 2016 ve 2017 yılı için sözleşme yenileme, 657-4/C personelin görev yeri değişikliği 2015 ve 2016 yılındaki il içinde ya da iller arası yer değişikliği, geçici görevlendirme geçici görevlendirildi ise kullanılacaktır. Geçici Görevin Tamamlanması geçici görev sonlandırıldığında kullanılacaktır. (My Memur)

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun 2017.01.19 tarihli yazısı.

You may also like...