4/C’li işçiler kadroya alınacak

2011 Seçim Beyannamesi’ni tanıtan MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘MHP 2011 Seçim Beyannamesi, 2023’e Doğru Yükselen Ülke Türkiye Sözleşmesi’ni açıkladı.

Bahçeli, ekonomiden eğitime, sağlıktan adalete kadar birçok konuda yapacaklarını sıraladı. Pek çok önemli ismin de katılımıyla gövde gösterisine dönüşen toplantıda Bahçeli, AKP’yi topa tuttu.

MHP’DEN TÜRKİYE REÇETESİ

“Seçim beyannamemiz puslu yollarda pusula görevi görecektir. El ele MHP’nin iktidarını birlikte inşa edeceğiz” diyen Bahçeli’nin açıkladığı seçim beyannamesi kangrene dönüşmüş sorunları tarihe gömecek:

Terörün kökü kazınacak, üniversite sınavı kalkacak, emekliye yılda bir kez ikramiye verilecek, asgari ücretten vergi alınmayacak, her aileden 1 kişiye iş ve 300 TL aileye yardım uygulaması başlatılacak, ihtiyaç sahiplerine “Hilal Kart” harcama kartı verilecek, 4/C’li işçiler kadroya alınacak. Tarımda ÖTV, KDV kaldırılacak.

MHP’nin beyannamesinden

öne çıkan bazı projeler şöyle:

* Terörün kökü kazınacak.
* Yargı bağımsızlığını teminat altına almak.
* GAP projesi en öncelikli stratejik yatırım olarak ele alınacak ve en kısa zamanda tamamlanarak bölge halkının istifadesine sunulacaktır.
* Siyasi partilerin, TBMM üyelerinin ve üst siyasi yönetim kadrolarının faaliyet ve çalışmalarının tüm yönlerinin etik esaslara bağlanması için “Siyasi Ahlak Yasası” çıkarılacak.

TARIMDA ÖTV-KDV YOK

* Küçük çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum ve fide gibi tarımsal girdiler üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacaktır.
* Önce milli güç, sonra bölgesel güç ve nihayet küresel güç olması gerçekleştirilecektir.
* Kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasını sağlamak.
* Gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermek.

YILDA 700 BİN KİŞİYE İŞ

* Ekonominin yıllık ortalama yüzde 7 büyümesin ve yıllık 700 bin kişiye iş imkanı oluşturması sağlanacak.
* 2019 sonunda kişi başına milli geliri 19 bin dolara yükselteceğiz.
* Toplam çalışan sayısı 28 milyona ulaşacak.
* Tutukluluğun cezalandırılmaya dönüştürülmesi önlenecektir.
* HSYK üyelerinin seçimi demokratik usullere uygun olarak yeniden düzenlenecektir.
* Kamu ihale sistemi bütünüyle yeniden düzenlenecektir.

DOKUNULMAZLIK KALDIRILACAK

* Milletvekili dokunulmazlığı kaldırılacaktır.
* Yüce Divan yetkisi ve görevi yargılanmanın adil ve bağımsız mahkeme tarafından yapılması anlayışıyla yeniden yapılacaktır.
* Sansürün olmadığı, ahlaki ilke ve standartlara uygun hür ve bağımsız bir medya yapılanması tesis edilecektir.
* Türk dünyası dış politikamızın öncelikli alanı olacaktır.
* İstihdam dostu, sürdürebilir bir büyüme ortamını tesis etmek ve gelir dağılımını daha adil hale getirmek.
* Sermayenin tabana yayılması temel hedefimizdir.
* Daha fazla küçük ve orta ölçekli yatırımcının sisteme girmesi sağlanacaktır.

ÜNİVERSİTE SINAVI KALKACAK

* Ziraat Bankası yeniden yapılandırılarak kamu bankası olarak kalacaktır.
* Özelleştirmede öncelik halka arz yoluyla olacaktır.
* Köprü, otoyol ve barajlar gibi kamuya ait tesisler özelleştirilmeyecektir.
* Ekonomi Bakanlığı kurulacaktır.
* Üniversite sınavı kalkacak.
* Eğitim dili Türkçe olacak ve Türkçe dışında başka bir dilde eğitim yapılmayacaktır.

ASGARİ ÜCRET VE ÖĞRETMENLER

* 300 TL aileye yardım uygulaması başlayacak.
* Asgari ücretten vergi alınmayacak, 2011 yılı itibariyle 825 TL olacak.
* Hilal Kart ismiyle aylık temel ihtiyaçlarını karşılayacakları bir harcama kartı verilecek.
* Konut yardımı yapılacak.
* Kadrolu olmayan sözleşme ve geçici çalışan öğretmenler daimi kadroya alınacaktır.
* Emeklilere her yıl bir defa eylül ayında kışa hazırlık yardımı olmak üzere bir maaş ödeme yapılacak.
* Çiftçiye ucuz elektrik sağlanacak.
* 4/C’li işçiler kadroya alınacak. Emeklilere yılda bir kez 1 maaş ödeme yapılacak.

MALİYET 73.5 MİLYAR TL

Tüm hedeflerinin maliyetini de 73 milyar 570 milyon Türk lirası olarak öngördüklerini belirten Bahçeli, “Sözümüz Milliyetçi Hareket sözüdür. Afaki ve hayali değildir. MHP, Cumhuriyet’in 100. yılının kutlanacağı 2023’e kadar bölgesinde lider bir güç haline gelmiş Türkiye ideallerini gerçekleştirmeye muktedirdir “ dedi.

ANKARA ALKIŞLARLA İNLEDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da Anadolu Gösteri Merkezi’nde “Tek başına iktidar” hedefiyle MHP’nin seçim beyannamesini okudu. Ankara’da coşkulu bir kalabalığın alkışları arasında konuşan Bahçeli, “AKP’den hesap sorulacak” dedi

ADANA EKİBİ TAM KADRO

Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Recai Yıldırım, Adana milletvekilleri Yılmaz Tankut, Kürşat Atılgan, Muharrem Varlı, MHP İl Başkanı Ahmet Erdoğan ve diğer teşkilat temsilcilerinin de hazır bulunduğu ve on binlerin ilgiyle izlediği toplantıda Bahçeli, “Seçim beyannamemiz puslu yollarda pusula görevi görecek. Aynı ufka odaklanarak el ele MHP’nin iktidarını birlikte inşa edeceğiz” dedi.

12 YIL TEK BAŞINA İKTİDAR

Misak-ı Milli’nin 91. Yıldönümüne denk getirilen toplantıda “Milletimizi böldürtmeyeceğiz, Türkçeye sahip çıkacağız“ diyen Bahçeli, amaçlarının Türkiye’nin siyasi istikrar ortamında, ekonomik büyüme ve sosyal gelişmesini sağlayarak, milli birliğini koruyarak topyekûn bir milli seferberlik başlatması ve bütün imkân ve kaynaklarının bu büyük hedefe ulaşmak için harekete geçirmek olduğunu dile getirerek “Milliyetçi Hareket Partisi Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak edeceğimiz 2023 yılına kadar bölgesinde lider, küresel alanda bir güç merkezi haline gelmiş Türkiye idealini bütün unsurlarıyla gerçekleştirmeye kararlıdır. Bunun için de önümüzdeki en az 12 yıl için 24, 25 ve 26’ncı yasama dönemlerinde tek başına iktidar olmaya taliptir” diye konuştu.

ÖNEMLİ İSİMLER MHP’YE KATILDI

Aralarında AKP’den istifa eden eski Bakanlardan Murat Başesgioğlu ile Bahattin Şeker, yine AKP’den istifa eden Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, emekli Korgeneral Engin Alan, eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı, Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın da bulunduğu önemli isimler MHP’ye katıldı. MHP’ye katılan isimler şunlar:

“Emekli Korgeneral Engin Alan, Eski Bakanlardan Murat Başesgioğlu ile Bahattin Şeker, Antalya Bağımsız Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı Profesör Yusuf Halaçoğlu, 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Demokrat Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cem Kılıç, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Prof. Dr. Hasan Tunç, eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, Doç Dr. Ahmet Selim Yurdakul, Diş Hekimi Mete Toptaş, Edebiyatçı-Yazar Erkan Çakıcı, Gemi Mühendisi ve İşadamı Oğuzhan Üçok, Avukat Neslihan Koçer, Mustafa Bozdağlıoğlu, Muhammed Kürşat Üçüncü, İşadamı Egemen Peker, Selcen Akdoğan.”

You may also like...