4/C’li çalışanların başı kel mi?

Neredeyse hemen hemen her gün 4/C’liler ile ilgili haberler çıkıyor. Her kafadan bir ses çıkıyor yani. Geçtiğimiz günlerde Faruk Çelik 4/C’liler için önemli kadro açıklamaları yapmıştı ama hala bir ses yok….

Sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi çalışmasında sona gelindi. Peki Torba Kanun’da 4/B’li çalışanlar için hangi önemli değişiklikler var?

4/C’liler ile ilgili tüm haberleri buradan takip edebilirsinniz….

Torba Yasa çıktı ve 4/B’li çalışan sözleşmelilere yeni haklar ve ayrıcalıklar getirdi. Getirilen düzenleme ile 4B’li çalışan uygulamasına son veriliyor. Zaruri haller bulunmadıkça 4B’li personel çalıştırılmayacak. Peki ya 4/C’liler, onların başı kel mi?

TORBA YASADAN 4/B’LİLER İÇİN NE ÇIKTI?

Başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı olmak üzere, çeşitli kamu kurumlarında görev yapan; 632 sayılı KHK’nın yürürlüğe girdiği tarihte atanmış, fakat fiilen göreve başlamamış olmaları nedeniyle kadroya geçemeyen personel.

80 BİN SÖZLEŞMELİMEMURUN KADROLARI NETLEŞTİ TIKLAYIN

Yükseköğretim kurumlarının proje süresiyle sınırlı olarak görev yapanlar.

Döner sermaye işletmeleri tarafından istihdam edilen sözleşmeliler.

Öte yandan, getirilen düzenleme ile 4B’li çalışan uygulamasına son veriliyor. Zaruri haller bulunmadıkça 4B’li personel çalıştırılmayacak. (Memur Haber)

You may also like...