4/C’li 107 bin kişiye müjde

Kamuoyunda 4/C olarak adlandırılan çalışanlara kadro müjdesi. Bu sınıfta bulunan 107 bin kişinin seçim sonrası kadroya alınacağı öğrenildi.

Kamuoyunda 4/C olarak bilinen, 11 ay çalışıp 1 ay izin yapan ve kadrosu bulunmayan çalışanlara kadro verilecek. Şu anda 4/c sınıfında bulunan 107 bin kişinin seçim sonrası kadroya geçileceği öğrenildi. 4/C’liler arasında Tekel işçilerinden, Meclis’te çalışan hizmetlilere, bazı bakanlıklarda çalışan 4/C’lilerden 4/C’li imamlara ve Kur’an Kurslarında öğretmenlik yapan 4/C’lere kadar birçok kurumdaki çalışanları kapsıyor. 107 bin kişi kapsayan kadro olayı için Maliye Bakanlığı ile birlikte Başbakanlık ve Personel Daire Başkanlığı bu konuda çalışma yürütüyor. Çalışmaların en kısa sürede bu çalışanlara kadro verilmesi bekleniyor.BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ

Kamuda çalışan 4/B’lilere kadro verilmesinden sonra 4/C’li personelin yoğun bir talebi olmuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim gezileri çerçevesinde gittiği her ilde bu konuda yoğun bir taleple karşılaştı. Mağduriyetleri birinci elden duyan Başbakan Erdoğan, bu konunun çözülmesi için talimat verdi. Başbakan Erdoğan’ın bu talimatları üze-rine 4/C’lilerin kadroya alınması için çalışma başlatıldı ve çalışmaların seçimlerden sonra sonuçlanacak. 4/C’lilere seçimlerden hemen sonra kadro verilmesi bekleniyor.

4/B’LİLERE KADRO VERİLMİŞTİ

Geçen hafta 4/B’lilere kadro verilmişti. Kamuda çalışan 4-B kadrosundaki sözleşmeli personel 4-A kadrosuna alınmasıyla ilgili Kanun Hükmündeki Kararname geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. Başbakan Erdoğan, düzenlemeden 205 bin 894 sözleşmeli personelin yararlanacağını açıkladı.

ERHAN SEVEN / ANKARA
Yeni Şafak

You may also like...