Allah'tan; hasta olanlara şifa, dertli olanlara deva, sıkıntıda olanlara ferahlık, 4/C'lilere de kadro diliyoruz.

4/C’li 107 bin kişiye müjde

13 Haziran 2011 - Kamuoyunda 4/C olarak adlandırılan çalışanlara kadro müjdesi. Bu sınıfta bulunan 107 bin kişinin seçim sonrası kadroya alınacağı öğrenildi.

Kamuoyunda 4/C olarak bilinen, 11 ay çalışıp 1 ay izin yapan ve kadrosu bulunmayan çalışanlara kadro verilecek. Şu anda 4/c sınıfında bulunan 107 bin kişinin seçim sonrası kadroya geçileceği öğrenildi. 4/C’liler arasında Tekel işçilerinden, Meclis’te çalışan hizmetlilere, bazı bakanlıklarda çalışan 4/C’lilerden 4/C’li imamlara ve Kur’an Kurslarında öğretmenlik yapan 4/C’lere kadar birçok kurumdaki çalışanları kapsıyor. 107 bin kişi kapsayan kadro olayı için Maliye Bakanlığı ile birlikte Başbakanlık ve Personel Daire Başkanlığı bu konuda çalışma yürütüyor. Çalışmaların en kısa sürede bu çalışanlara kadro verilmesi bekleniyor.BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ

Kamuda çalışan 4/B’lilere kadro verilmesinden sonra 4/C’li personelin yoğun bir talebi olmuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim gezileri çerçevesinde gittiği her ilde bu konuda yoğun bir taleple karşılaştı. Mağduriyetleri birinci elden duyan Başbakan Erdoğan, bu konunun çözülmesi için talimat verdi. Başbakan Erdoğan’ın bu talimatları üze-rine 4/C’lilerin kadroya alınması için çalışma başlatıldı ve çalışmaların seçimlerden sonra sonuçlanacak. 4/C’lilere seçimlerden hemen sonra kadro verilmesi bekleniyor.

4/B’LİLERE KADRO VERİLMİŞTİ

Geçen hafta 4/B’lilere kadro verilmişti. Kamuda çalışan 4-B kadrosundaki sözleşmeli personel 4-A kadrosuna alınmasıyla ilgili Kanun Hükmündeki Kararname geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. Başbakan Erdoğan, düzenlemeden 205 bin 894 sözleşmeli personelin yararlanacağını açıkladı.

ERHAN SEVEN / ANKARA
Yeni Şafak

“4/C’li 107 bin kişiye müjde” için 13 cevap

 1. hacı ahmet diyor ki:

  inşaallah inşaallah
  başka birşey diyemiyorum artık

 2. Atanur SEMİZ diyor ki:

  Her defasında soruluşunda kesinlikle 4c ye kadro yok diyen başbakanımız şimdi hemde seçimden sonra talimat vermiş.Osöyledikleri 4/c biz değiliz yani özelleştirmeden gelenler değil kapsam dışı çalışan personelden bahsediliyor anladığım kadarı ile böyle asparagas haberlerle ufacık bir ümit bekleyen arkadaşlara haksızlık yapıılıyor.Lütfen iyi araştırılmış haberler yapın insanları üzmeyin…çalışma yapılmadığına dair persobnel daire başkanlığının maili var bende bir günde değiştiyse bilmem…ama hiç zannetmiyorum……

 3. recep diyor ki:

  arkadaşlar yine kadro yok sanırm 4/c liler fazla ümitlenmesin sonumuz hep hüsran oluyor.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Bi gün elbet bizlerinde sesini birileri duyar.

 4. bugrahan diyor ki:

  Arkadaşlar 4/C Tekel işçileride dahil mi ?

 5. sezer keyfidarlar diyor ki:

  yav bırakın bu yalanları bunlar adama yani 4c liye günahını vermez la dalgamı geciyonuz ülen yandaş dönek medya bozuntuları.

 6. ahenk23 diyor ki:

  Arkadaşlar bu haberin yalan haber olduğu söyleniyor kaynak aşağıda

  yeni şafak gaztesinin yalan haberi
  SÖZLEŞMELİLER İÇİN SON NOKTA
  Sözleşmeli kardeşlerimiz sağ olsunlar bütün programlarımızda bizi yalnız bırakmadı. Biz de onların feryadını, etkili-etkisiz demeden görüştüğümüz her yetkiliye iletmeye çalıştık. Dünkü konuğumuz ise Devlet Personel Başkanlığı’nı uhdesinde bulundurması sebebiyle Başbakan’dan sonra konunun en yetkili kişisiyd…i. Meseleyi bütün çıplaklığıyla kendisine ilettik ve son durumu sorduk. Kendisi de konuya gösterdiği hassasiyetin bir emaresi olarak reklam arasında Devlet Personel Başkanı sayın M. Tekin Arslan ile görüştü ve nihai durumu açıkladı:
  Belediyelerde ve diğer bazı kamu kurumlarında çalışan sözleşmeliler, yapılmakta olan bir düzenleme ile 4B kapsamına alınarak kadrolu olacak. Çok farklı bir statüye tabi olan 4C’lilerle ilgili herhangi bir çalışma yok. 10.06.2011 Nuh ALBAYRAK.TÜRKİYE GAZETESİ

 7. pınar diyor ki:

  TUİK’TE ÇALIŞAN 4/C LİLERİ KAPSIYORMU ACABA

 8. mustafa diyor ki:

  4/C’liler arasında Tekel işçilerinden, Meclis’te çalışan hizmetlilere, bazı bakanlıklarda çalışan 4/C’lilerden 4/C’li imamlara ve Kur’an Kurslarında öğretmenlik yapan 4/C’lere kadar birçok kurumdaki çalışanları kapsıyor.

 9. talay aydın diyor ki:

  lafta kalmaz umarım………..vaad edilenler…………….

 10. şahin kara diyor ki:

  hep laf salatası 2 kelime 4/c lilere kadro verdim. Demek bu kadar zor olamaz. eş parasını bile vermediler. kaldıki KADRO . maaş iyileştirmesi yapsınlar kadro kendilerinin olsun.

 11. ismail diyor ki:

  bu acaba özel güvenlikcileride kapsıyomu?

 12. ey diyor ki:

  Meşhur bir söz vardır, Dün Dündür, Bugün bugündür. Geçmiş olsun.

 13. Mustafa diyor ki:

  Siz alırsınız artık oyu merak etmeyin alırsınız.Seçim öncesi söz ver sonrası salla gitsin Özelleştirme ile bizim elimizden kadroları alın Hiç bi Halta yaramayan belediyecilere dağıtın ondan sonra da kadro isteyin olur olur bekleyin siz…

Bir Cevap Yazın

Facebook Yorumları

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.