4/C ve 4/B’liye kadro verilmesi için iddialı açıklamalar

Memur ve emeklilere dini bayramlarda ikramiye verilecek mi? Memur sendikaları, toplu sözleşmede memur ve memur emeklilerine bayram ikramiyesi için ısrarcı olacaklarını açıkladılar.

1 Ağustos 2017 tarihinde başlayan 4.dönem toplu sözleşme görüşmeleri 5 milyondan fazla memur ve memur emeklisini doğrudan ilgilendiriyor.

Toplu sözleşme süreci devam ederken sendika yetkilileri memur ve emeklilere dini bayramlarda ikramiye verilmesi ile 4/C ve 4/B’li kamu personeline kadro verilmesi konularında iddialı açıklamalar yapıyorlar. 4.dönem toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci toplantısı 11 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak ve hükümetin teklifi için 14 Ağustos beklenecek.

Memur-Sen, kamu personeli ile memur emeklilerine ramazan ve kurban bayramlarında 1915 lira ikramiye verilmesini istiyor. Memur-Sen tarafından sunulan toplu sözleşme teklifinin 24. maddesinde sözleşmeli ve geçici personel statüsündeki kamu görevlilerinin memur kadrosuna alınması ve istihdamın kadrolu yapılması gerektiği belirtilmişti.

Geçmiş yıllarda yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde de gündeme gelen bayram ikramiyesi konusunda ise bu yıl taviz verilmeyeceği konuşuluyor. Sendikaları ikramiye teklifi hükümetten kabul görürse Ramazan ve Kurban Bayramlarında memur ve memur emeklilerine 1915 TL dini bayram ikramiyesi verilecek. (MyMemur)

You may also like...