4/C Personelin 2014 Maaşları

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu Ekonomi Servisi, toplu sözleşmedeki mutabakata göre 4/C personelin zamlı maaşlarını hesapladı.

Kamu görevlilerinin 2014 yılına ilişkin mali ve sosyal haklarının belirlenmesi için yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetle yetkili memur konfederasyonu arasında varılan mutabakata göre; 1 Ocak 2014 tarihinden geçerli olmak üzere 657 sayılı Yasanın 4/C maddesine göre çalışan personelin ücretlerinde seyyanen 350 TL artış ile aile ve çocuk yardımı yapılmasına karar verilmişti.

HAKSEN Ekonomi Servisince varılan mutabakata göre 4/C personelin 1 Ocak 2014 tarihinden geçerli olacak maaşları hesaplandı.

Hesaplamaya göre 4/C personelin ücretlerine seyyanen 324 TL brüt olmak üzere net 235 TL artış yapıldı.

Maaş artışının seyyanen yapılması nedeniyle ilköğrenim, lise ve yüksekokul mezunu personelin ücretlerine farklı oranlarda yansıdı.

İlköğrenim mezunu personelin ücretleri yüzde 23 oranında artarken, lise için yüzde 21, yüksekokul için yüzde 19 oranında artış oldu.

1 Ocak 2014 tarihinden itibaren 4/C personele Aile ve Çocuk Yardımı yapılacağı için evli ve eşi çalışmayan personelin ücretlerindeki artış oranı da farklı olacak.

Buna göre , yardıma hak kazanan personelin ücretlerine 163 TL Aile Yardımı ile her çocuk için 19 TL ( 6 yaşından küçükler için 38 TL) Çocuk Yardımı ilave edilecek. (Hak-Sen)

4c-maas-tablosu

You may also like...

 • misafir

  arkadaşlar iyileştirme her ne kadar tatminkar olmasa da yinede teşekkür edelim bu kadarı için, ve edebimizi bozmadan mücadeleye devam edelim..öfke ve beddualar bize birşey kazandırmaz..
  ben buradan hem sayın bakana hemde Ahmet Gündoğdu beye teşekkür ediyorum..

 • dersiz

  arkadaşlar hesaplamalarda bir yanlış var asgari geçim indirimi dahil edilmemiştir deniliyor. ancak şu an tablodaki hesaplamalarda asgari indirim dahil edilierek en düşük 4/c linin maaşı 1033 liradır.

 • ÖZELLEŞTİR-ME (Tekel) MAĞDURU

  Gasp edilen, Elimizden alınan Kadrolu işimizin yanında Lütfedipde verdiğiniz hiç birşeydir… Kepçe ile aldıklarını Kaşıkla değil, İnne ucuyla vermeye çaılışıyorlar.. Onuda Ölmez isek 5 ay sonra.
  Bizlerden Alınan (Gasp) Edilen KADROMUZ Geri Verilmedikçe Hiç Bir İyiyleştirme bizim için kazanım değildir…. Ellbette biziler için onemli bir artış aylık olarak fakat bizler bundan daha fazlasını bundan 5 yıl önce alıyorduk zaten.. Şimdi bizleri 5 yıl öceki tüm Haklarımızdan Mahrum edenler biz 4/c lilerin Aylıklarında iyileştirmeler yaptık diyorlar sıkılmadan.. EE Zaten bizi bu duruma getiren aylıklarımızı düşüren yine siz değilmisizniz???
  SÜRÜNÜN ÖZELLEŞTİRME MAĞDURU 4/C LİLER SÜRÜNÜN……
  Bakalam Mevlam ne eyler, Bakalım Kul Hakkını nasıl ödeyecekler…

 • Metin

  Arkadaşlar bu rakamlar net değil galiba. Bizim muhassebeciye hesaplattırınca 100 lira gibi bir fark oluşuyor.Buradaki hesaba göre:
  evli ,eşi çalışmayan,6 yaşından küçük çocuk,ve yüksek okul mezunu, AGİ+çocuk yardımı dahil toplam 1786 tl yapıyor bizim muhassebenin hesabına göre 1680 küsür yapıyor.Maaşımız işçiler gibi hesaplandığı için aldığımız her ücretten kesinti yapılıyor. Sanırım aile yardımını 130 lira alacağız.

 • Tüik 4/c ‘li

  Üstteki yoruma katılıyorum tek istisnası var tabi bu yorumun oda Ahmet Beye teşekkür edemiyorum.Kadro meselesi toplu sözleşme konusu olmamasına rağmen bizlere yalan söyledi bu bir.Geçen sene en karlı 4/c liler çıktı dedi bu cümleyi neye istinaden söyledi bu iki.Aile yardımı sözü 2 sene önce verilmesine rağmen ancak bu sene alınabildi bu üç.Şimdi o kadar 4/c konusun da samimiyseniz ”4/c li personele maaş harici hiçbir ek ödeme yapılmaz.” maddesini;özelleştirmeden geçen 4/c ‘li personelin sözleşmesinde olan ve tüik ‘te çalışan geçici personelin sözleşmesinde olmayan kısıtlı iş garantisini;halan kesilmeye devam eden emekli olan 4/c personelden % 15 gelir vergisini;alanda çalışanlar için giyim ve yiyecek yardımını da alın o zaman … Tabiki bu sorunları sayın Ahmet Bey biliyorsa!!!

 • 4-c’li köle

  selam arkadaşlar 657 sayılı devlet memurları kanunu aile yardımı maddelerinde diyorki, eşlerin her ikiside memursa sadece aile reisi(erkek)aile yardımından yararlanır ne bu saçma sapan adaletsizlik olaya mantıklı bakalım 2 eşte devlet memuru aylık gelirleri toplam 4000 tl.diyelim.Eşlerden evin reisine aile yardımı ödeniyor.Ben 4-c’liyim aylık net maaşım 1180 tl ve eşim özel sektörde satış danışmanı aylık maaşı 750 tl gelir düzeyim aylık 1930 tl.Eşim çalıştığı için aile yardımı alamıyorum ADALETE BAKIN ADALETE…AYLIK GELİR SEVİYESİ 4000 TL OLAN AİLEYE AİLE YARDIMI VERİLİYOR BİZİM AYLIK GELİR SEVİYEMİZ 1930 TL OLDUĞU HALDE BİZE AİLE YARDIMI VERİLMİYOR.ŞAHSEN KENDİ ADIMA KONUŞUYORUM SENDİKA ARACILIĞIYLA AİLE YARDIMI KONUSUNU MAHKEMEYE VERECEĞİM.SAYIN SENDİKA BAŞKANLARI BU SAÇMA SAPAN ADALETSİZLİĞE EL ATIP DÜZELTSELERDE MAHKEMELERLE UĞRAŞMAK ZORUNDA KALMASAK. SAYGILARIMLA…

 • ENVER GÜÇYETER

  Değerli arkadaşlar aile yardımı ve iyileştirmedeki verilen zamlar gayet güzel maaşlarımız gayet güel oldu bu aylığımızı alamayan asgari ücretli insanlarıdüüşünmeliyizki aldığımız maaşı şükretmeliyiz benim anlamdağım nokta ise kadro olsaydı o zaman çalışma süremiz artat emeklilik yaşımız 55 veya 60 yaşına çıkardı ssk olduğumuz için daha erken emekli olacağız mesela benim yaşım 47 seneye ocak ayında emekli olacam eğer kadro gelseydi daha çalışmam gerekirdi en azından 8 veya 13 yıl daha kazançlıyım cenabı allah bu zammı veren ve verdiren sendikamız olan memursen ve bakanımıza ,başbakanımıza uzun ömürler versin kendilerine kendim adına teşekkür ederim

 • dersiz, evet yanlışlık var. İnşallah kısa süre sonra maaş sayfasını güncelleyeceğim, doğrusunu orada göreceksiniz.

 • Metin, yaptırdığın hesap doğru, yakında sitedeki maaş sayfası değişecek doğrusunu orada göreceğiz.

 • 4/c aglıyor

  misafir kardeşim senin görüşün anlaşıldı sen akp lisin niye bakana ve gündogduya teşekür ediyormuşuz hakımız olanı yılardır verilmedidiyemi. atı alan üsküdarı geçiyor biz yerimizde sayıyoruz kardeşim bizim akıla degil paraya ihtiyaçımız var. bizim aklımız bize yetiyor ve artıyor.

  özelleştirme net editör kardeşim benim mesajlarımı niye yayınlamıyorsunuz bak krılıyorum beddua edesim geliyor.

 • 4/c aglıyor

  enver bey biz şükretmesini biliyoruz akıla ihtiycımız yok askeri üçretliye gelince haklısın bu kardeşleriminde bizimde halimize aglanacak durumdayız sana gelince her alda sen cocuk gecindirmiyorsun bir kör oglu bir eyvazsın heralde ya kardeşim 1, tometes 3000 olmuş 1,kilo kuru fasulye 1200tl olmuş sen neyden bahsediyorsun ya kardeşimmmmmmmmmmmmmmm

 • 4c köleler

  2020 ye kadar kadro falan yok kimse umutlanmasın