“4/C Kadro Çalışması Tamamlansın”

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer sağlık personellerinin tamamının yıpranma payı alması gerektiğini, 4/B Prim Kesintileri Geri Ödenmesi gerektiğini, 4/C li personele kadro verilmesi gerektiğini belirtti.

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, bütün sağlık personellerinin yıpranma payı alması gerektiğini belirtti. Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, yıpranma payının bütün sağlık Personellerine verilmesini ve bu yönde Sağlık-Sen’in talebi ve kazanımı olan yıpranma payı konusundaki çalışmaların bir an önce tamamlanması gerektiğini söyledi.

Karaer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014’te Başbakan iken müjdesini verdiği yıpranma payının bazı engellere takıldığını, artık bu engelleri aşarak çalışmanın tamamlanması gerektiğini belirterek, “Toplu sözleşmede bu konuyla ilgili kazanım elde ettik. Bakanlık düzeyinde verilecek destekle çalışma tamamlanacaktır. Yıpranma payı sağlık personelleri bakımından önemli bir konudur. 7 gün 24 saat hizmet veren ve yüzde 60’a yakını kadın olan sağlık çalışanları yıpranma payını sonuna kadar hak ediyor. Yapılacak düzenleme ile bütün sağlık Personelleri yıpranma payı almalı. Sağlık personellerinin bu konudaki mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi gerekiyor” dedi.

4/B Prim Kesintileri Geri Ödensin; 4/B’li iken kadrolu olanların, ek ödemelerinden kesilen SGK primlerinin mahkeme kararı olmaksızın geri ödenmesi yönündeki talebimizi tekrarlayan Karaer, Maliye Bakanlığı’nın da konuyla ilgili önümüzdeki günlerde görüş bildireceğini belirtti. Karaer, bu konuda mutabık olan bütün kurumların son adımları atarak, mağduriyetleri en kısa sürede gidermesini istedi. Yargının bu primlerin geri iadesine karar verdiğini söyleyen Karaer, mahkeme aşamasıyla zaman kaybedilmemesini, kurumların da mahkeme masraflarıyla ayrıca zarara sokulmamasının kamu yararına olduğunu ifade etti.

4/C Kadro Çalışması Tamamlansın; 4/C’lilere kadro verilmesi konusunda toplu sözleşmede uzlaşı sağlandığı ve üzerinde çalışılması kararı alındığını söyleyen Baki Karaer, bu çalışmanın da bir an önce tamamlanarak beklentilerin karşılanması gerektiğini kaydetti. 4/C’lilere yönelik kadro çalışmasına sağlık ve sosyal hizmet kolundaki diğer sözleşmelilerin de dahil edilmesi talebimizi ifade eden Karaer, tek tip istihdamın hem çalışma barışına katkı sunacağını hem de iş verimliliğini artıracağını sözlerine ekledi. (MyMemur)

You may also like...