4-C’lilerle ilgili yeni düzenleme

Torba Tasarı’da 4-C’lilerle ilgili yeni düzenlemede bulunuldu.

TBMM’de kabul edilen Torba Tasarı’da 4-C’lilerle ilgili de yeni düzenlemelerde bulunuldu.

Özelleştirme uygulamaları nedeniyle iş akitleri, kamu ya da özel sektör işverenlerince feshedilen ve Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun kapsamında diğer kamu ve kuruluşlarına nakil hakkı bulunmayan personel de yaşlılık ya da malullük aylığı almaya hak kazanıncaya kadar istihdam edilebilecek.

Bu kapsamda istihdam edileceklerin sayısı, öğrenim durumlarına göre çalışma şartları ve bunlara ödenecek ücretler ile diğer hususlar, Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı’nın görüşleri üzerine Bakanlar Kurulu’nca belirlenecek. (TRT Haber)

You may also like...

  • eserel

    Ne yani şimdi bu bir gelişme mi . İyi yönde bir kazanım mı .Değil! Alsınlar bunu torba yasa değil çuval yasaya koysunlar o baştaki büyükler !

  • mukremin ozturk

    bunlar muslumanlık kısvesınene gırmış yalancı muslumandır sız zavallı 4clılerde bu şeytanlara ınanıb oy verdınız halende vercez sıze kadro dıye yalan soyluyorlar utanmadan onlara ben bır şey demen onlar kendı çocuklarını duşunub heb ıktıdarda kalmak ıçın her yolu mubah sayarlar ey 4clı kardeş ya sen ne yabtın sozum yapmayanlara