4-C’lilerin yürüyüşünde gerginlik

ADIYAMAN’da, 4-C statüsünde çalışanlara kadro verilmesini isteyen işçilerin yürüyüşünde gerginlik çıktı. Yolu kapattıkları gerekçesiyle polisler ile işçiler arasında arbede yaşandı. Kısa süreli gerginlikte bir kişi gözaltına alınırken, işçiler, 4-B’lilerin ardından aynı hakkın kendilerine de verilmesini istedi.

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN) Adıyaman Temsilciliği, 4-C statüsünde çalışanlara kadro verilmesi için yürüyüş düzenledi. Mimar Sinan parkı önünde toplanan, aralarında Tekel işçilerinin de bulunduğu yaklaşık 200 kişi, seçim çalışmalarında kullanılan minibüslerin bir benzerini pankart ve dövizlerle süsleyerek yürüyüşe geçti.

POLİSLE TARTIŞMA 1 GÖZALTI

Sık sık kadro taleplerini dile getiren sloganlar atan kalabalık, Ak Parti il binasının da bulunduğu Gölbaşı Caddesi üzerinde ilerlerken, yolu kapatmamaları konusunda kendilerine eşlik eden polisler ile tartıştı. Tartışmaların ardından Demokrasi Parkı’na ulaşan kalabalık ile polis arasında yeniden tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen ve arbedeye dönüşen tartışmanın ardından polis bir kişiyi gözaltına aldı.

CHP ve MHP milletvekili adaylarının da destek verdiği eylemde konuşan HAKSEN Adıyaman Temsilcisi Murat Çalışkan, 4-B’li çalışanların kadroya alındığını hatırlatarak, “4C’liler ise aile yardımından bile mahrum bırakılıyor. 4-C’liler Başbakan Erdoğan’dan müjde bekliyor” dedi.

Kalabalık, yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı. (Hürriyet)

You may also like...