4/C’lilerin gözü döndü..! Bu sefer gözler yine KPDK’ya çevrildi

4/C’lilerin 4/B’ye geçişi yılan hikayesine döndü. 4/C’lilerin de gözü döndü.

24 Aralık 2017 tarihli 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 4/B’ye geçirilecek olan 4/C’liler için belirlenen sürenin dolmasına birkaç gün kalmasına rağmen ilgili Bakanlar Kurulu Kararı’nın (BKK) çıkmaması 4/C’liler üzerinde huzursuzluğa yol açtı.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’un 19 Mart’da “4/B statüsüne geçirilen arkadaşlarla ilgili bakanlar kurulu kararı bu ay sonunda yapılacak KPDK ya yetiştirilmeli. Arkadaşların beklentisi olan müjde verilmelidir.” şeklinde yaptığı paylaşım kafa karıştırırken 27 Mart’ta yaptığı “Evet 4/B ye geçişlerde beklenen son viraj, perşenbe günü yapılacak KPDK da veya öncesinde arkadaşlarımızın beklentisi müjdeli hale gelmeli.” paylaşımıyla huzursuzluk hat safhaya çıktı. Bir çok 4/C’li bu paylaşımın altına bu durumu kınayan yorumlar yaptı.

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Kondeferasyonu Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan ÇİVİ ise bu durumu; “4/B’ye geçiş sürecinde etkisiz eleman olan işveren sendikası yarınki KPDK toplantısından medet umuyor. Güya müjde verecekler.” şeklinde yorumlayarak yetkili sendikanın müjde vererek medet umduğunu söyledi.

Bilindiği gibi yılda iki defa gerçekleştirilen Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantılarının ilki bugün gerçekleştirilecek. Yıllarca çözüm yeri olarak; bir Meclis, bir KPDK, bir Bakanlar Kurulu olarak gösterilmesine rağmen bu güne kadar bir çözüme ulaşılamamıştı. Amaç ve yöntem ne olursa olsun artık 4/C’liler bu işin bitmesini ve amasız fakatsız 4/B’ye geçmek istiyor. Umarız bugün bir açıklama yapılır ve yıllarca süren bu bekleyiş son bulur. (Özelleştirme.Net)

You may also like...