4-C’lilere Müjde

Başbakan Erdoğan, belediyelerde, KİT’lerde çalışan sözleşmeliler ve 4-C kapsamındakilerle ilgili bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programında yeni bir müjde daha verdi.

Programda sözleşmelilere de yeni bir ümit ışığı doğdu.

Başbakan Erdoğan, 4B kapsamındaki sözleşmelilerin sorunlarının çözüldüğünü ve 4C kapsamındakilerle ilgili bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Belediyelerde, KİT’lerde olanların durumunun çok farklı olduğunu anlatan Erdoğan, ”Onlar da 107 bin civarında, yanılmıyorsam. O konuyla ilgili yasal düzenleme yapmamız ayrıca gerecek. Üzerinde farklı bir çalışma gerekiyor.

Arkadaşlarımıza gerekli talimatı verdik. Şu anda bu çalışmalar yapılıyor, öyle zannediyorum seçimden sonra o sorunu da gidermeye gayret edeceğiz” dedi. (TRT)

You may also like...

 • yunus

  BEN SYN BAŞBAKANIMIZA GÜVENİYORUM. BU SEÇİM ÖNCESİ VE ŞU KADRO DAĞITILAN BU GÜNLERDE BİZLERİ YANİ 4/C LİLERİ DE UNUTMAYACAK. TABİ Kİ BİZDE UNUTTURMAYACAĞIZ. ARKADAŞLAR HANİ BİR SÖZ VARDIR; AĞLAMAYAN ÇOCUĞA EMZİK VERİLMEZ. BİZ DE BOŞ DURMAYALIM HANGİ VEKİL ADAYINI GÖRSEK ANLATALIM DURUMUMUZU, NEREYE OY VERDİĞİNİZ ÖNEMLİ DEĞİL BAŞBAKAN HEPİMİZİN BAŞBAKANI BUNU KENDİSİ SÖYLÜYOR. AMA BU UMUT HABERİ BİLE KARARSIZ BİZ 4/C LİLERİN KARARVERMESİNE YARDIMCI OLACAKTIR. BUNUN İÇİN İLLERİMİZDE MİTİNG YAPAN SİYASETÇİLER İYİ BİR FIRSATTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BEN DİYORUM Kİ SABRIN SONU MUTLAKA AMA MUTLAKA SELAMETTİR…SAKARYA’DAN 4/C Lİ -YUNUS

 • mutlu akçoral

  tedaş özelleştirmeleri sonucu 4/c statüsüne geçen üniversite mezunu idari personelim,hak kayıplarımız malum ortada.Sayın Başbakanımızdan bizleri de kapsayacak bir düzenlemeyle bu mağduriyetten kurtarmalarını istirham ediyorum.tek ümidimiz onun hakkaniyeti,bu ayrıma bir son verilsin.

 • DALGIÇ 48

  BAŞBAKAN İSTERSE KHK İLE 4-C LİLERİN KADRO SORUNU HALLEDİLEBİLİR.

 • ercan

  tamamen yalan.bir haftada 200.000 4/b liyi kadroya alan hükümet iki aydır 4/c lilere aile yardımını veremedi.şimdi kalkmışlar çalışma başlattık falan diyorlar.inanmayalım bunlara arkadaşlar.bunlar nedendir bilinmez ama 4/c lilere karşı farklı bir kinleri ve nefretleri var.

 • ey

  Eğer başbakınımızın ağzından 4’clilere kadro sözü çıkmış ise yerine getireceğine inanıyorum ama bu sözün çıktığını duymadım. İnandırıcı sağlam sitelerdede yayınlanmadı. Bunun seçim üzeri yayımlanan pembe bir yalan olduğuna inanıyorum. Ancak doğru söyleyen bir hükümet sözcüsü açıklarsa inanırım mesela cemil çiçek gibi.

 • bu haber gerçeği yansıtıyor ise biz 4cli kölelere bir nebze ilaç olur.artıl üçüncü sınıs insan muamelesinden kurtulmamız anlamına geliyor.eğer kadroya geçerisek akp tavan yapar milletvekili sayısını on tane daha fazlalaştırır diye düşünüyorum,hadi yürü be 4cli kim tutar seni.

 • hacı ahmet

  haber inşaallah doğrudur inanamıyorum ama memurla net sitesindeki haberde başlıkta 4/c başbakanın cümleleri içinde hiç 4/c den bahsetmemiş bu haberin tam kaynağı ve net bir cümle 4/C li olanlar da kadro geçecek dese tamam valla ben başbakanlık cumhurbaşkanlığı ve bir çok medya sitelerine dilekçe gönderdim myl den inşaallah hayırlı olur saygılar

 • gülseren

  6 yıldır bu 4/c var neden seçime 5 gün kala böle bir haber çıktı sizcede seçim pravakasyonu değilmi aile yardımından bile yararlandırmayan başbakanımızın fikir değişikliğine sebeb ne vicdanamı geldi. gelelim yunus beyin yorumuna bir 4/cli bu şekilde konuşmaz ne demek ağlamayana emzik vermezler ya biz 6 yıldır ağlıyoruz yunus bey derdimizi anlatmadık akpli millet vekili kalmadı kime anlattıysak kapıdan kovulduk unuttunuz galiba bunları veya yaşamadınız tekel işçilerinidemi izlemediniz yalakalığa gerek yok .ben bir 4/cli eşiyim akşama çocuklarıma ne pişirecem diye düşünüyorum aile yardımı bile vermeyen bir başbakan ne gibi bir iyileştirmeden bahsediyor hani haktan adaletten bahsedenler bizim ailemiz yokmu neden biz ayrılıyoruz nedir bu kin çoluk çocuğumuzun suçu ne ben inanmıyorum 4/clilere bu ikdidar baştayken bir şey vereceğine genede hakkımızda hayırlısı kimse o gelsin

 • musti

  Sevgili arkadaşlar 4/c ile ilgili haberleri okuyorumda Arkadaşların Hala Kadro verilecek umudu olduğunu görüyorum, fakat boşuna heveslenmeyin..Çünki Sayın BAŞBAKANIMIZIN 4/C ye Karşı ayrı bi kini ve nefreti var….Bunu dini İslam olan bi ülkede birde en üst makamda bulunan birisinin yaptığına inanamıyorum..Birde kaldı ki HAKTAN , ADALETTEN Bahseden sayın Başbakan budurum karşısında neden böyle davranmaktadır.. , İslam Hukukunda ; Önceden AKDEDİLMİŞ bİ sözleşmenin tek TARAFLI Bozulması İSLAM HUKUKUNA ne kadar UYGUNDUR….
  Sevgili Arkadaşlar İLAHİ ADALETİN ER YADA GEÇ TECELLİ EDECEĞİNDEN KESİNLİKLE Bİ ŞÜPHENİZ OLMASIN…..İNŞALLAH BİZE HAKSIZLIĞI YAANLARI CENABI ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN…AMİNNN…

 • cengiz

  yunus arkadaşımız herhalde 4/c ye yeni geçti hiç birşey bilmediği belli oluyor yunus kardeş ben 6 yıldır 4/c li olarak çalışıyorum ilk 4/c ye başladığımızda mecliste bakanlar olsun milletvekilleri olsun çalmadığımız kapı kalmadı bu akp nin milletvekilleri bakanları hepside bizlerle alay edercesine konuştular onun için bak burada yazıyorum seçimden sonraya kalırsak 4/c lilere bunlar bir yudum su bile vermezler örneği var mesela aile yardımı 115 lira aile yardımını vermeyen kadro asla vermez .rte 4/c nin adını duyunca adamın şekli değişiyor buyüzden dolayı benden akp ye oy yok

 • umut

  arkadaşlar bizlerde 4c ye atılmak üzere olan bir kurumda görev yapmaktayız. aslına bakarsanız bizi daha 4c ye geçirecekleride meçhul. çünkü kurumu alan şirket sahibinin insiyatifine bırakılmış yani adam gidin demezse bize 4c bile yok. bizler kadrolu işçileriz bu şartlarda kadrolarımız elimizden alınıp kapı dışarı edilmek üzereyiz. bi yandan 4b ye kadro diğer yandan kadroluların kadroları elden alınıyor. bu ne pehriz bu ne lahana turşusu. gülseren arkadaşıma katılıyorum iyi bir seçim politikası.ALLAH KABUL ETMESİN diyorum. başkada birşey söylemeye gerek yok sanırım.

 • Caner

  Yazılan yorumları okudukça partizanlık yapanlar dışında aklı selim yazan maalesef yok. Siz istesenizde istemesenizde Ak Parti tek başına gelecek. Bir kere daha ayarınız bozulacak.Bir çogunuz ilk ve orta eğitime sahip insanlarsınız.40-50 yaşında kim size ne iş verir diye düşünmeyip aksine kadro kadro diyorsunuz.Biraz yapıcı olun burada yazan 3-5 tane akıl fukarası tüm 4 c’lileri temsil etmez.Mevcut şartların iyileştirilmesi ve çalışma süresinin uzatılması tek hedef olmalı.Bakın o zaman iş nasıl düzeliyor.Birçoğunun emekliliğine 3-5 yıl kalmış insanların bu kadar gerçeklerden uzak olmasını akıl almıyor.Bende 4 C’liyim emekliliğe 14 yıl var.

 • ey

  4 c kadraya geçirin 4 c liler bu ülkenin ögey evlarımı sayın başbakanım

 • ey

  biz yani 4 c lilere ne zaman aile yardımı vereceksin sayın başbakanım bizde bu ülkenin evlatlarıyız dört gözle bekliyooooruz

 • fb

  4 c kadraya geçirin 4 c liler bu ülkenin üvey evlatlarımı sayın başbakanım 4 c lilerin günahı neeeeeeee

 • 12655131992

  caner sen demekki halinden memnunsun olabilir

 • agaasarlı

  arkadaşlar başbakanımızın gündemi yoğunluğu nedeni ile 4c lilere ayıracak vakti kalmadı sevgili arkadaşlar aç yaşamanın metutları ile ilgili bir çalışma ve araştırma şirketi kurulacakmış, bütün 4c kapsamındaki arkadaşları oraya üye olmaya davet ediyorum. emekliliğe kadar sabır eder isek emekli olunca nasılsa insanca maaş almaya başlarız (18 yıl tavandan pirim ödedim.) şayet onun da bir gapsçısı çıkmazsa. bol bol yer içer gezer dolaşırız. açlık ve yoksulluk bizi alıp götürmez ise ebedi berzahu aleme inşaallah biz de ozamana dek zaten erenlerden oluruz yemeyi içmeyi unutmuş olacağımızdan böyle bir ihtiyaç hasıl olmayacaktır. yüce mevlam tüm arkadaşlara sabru cemil ihsan eylesin. eylesin ki hak yolunda yürüdüğünü zannedip eline geçen fırsatı kendi lehine istediği gibi kullananların şerrinden muhafaza olmuş oluruz belki. yaradan yar ve yadımcımız olsun biz buyolda yalnız değiliz hep beraber yürüyelim şu yollarıki biz çocuklarımıza bir imkan sağlıya mazken eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için taklalar atarken baş bakanımızın çocuklarının birkaç gemicikleri daha olsun. nasılsa hatırlı dostlar sayesin de onlar amerikalarda okudu. birakalım okadarcık olsun yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiii. ALLAH İÇİN HAK ETTİLER. BUNLARI SÖYLEMEK İSTEMEZDİM LAKİN ZORLAYANLAR UTANSIN BENDE ALLAHI BİR PEYGAMBERİ HAK BİLENLERDENİM lakin hatrımı sayacak dos bulamadım. Ah bi mevkim yada bol param olsa………… nedoslarım çıkar sizler dahi şaşmaktan şaşı kalırsınız .

 • duranmeh

  ( agaasarlı ) Kardeşim yazın için teşekkür ederim.bende sizin gibi edepli yazmak isterdim… ne yazık ki olmadı.anlayana sivri sinek saz, anlamayana … azmış!

 • mehtap

  hani kadro 4c lilere şu tarih olmuş aha bugün aha yarın sabır taşı çatlayacak hayat devam ediyor ihtiyaçlarda mutlu çocuklar yetiştirmek istiyoruz 2005 den beri beklemekten biz yorulduk