4/C’den 4/B’ye geçenler için yeni bir Bakanlar Kurulu Kararı geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 4/C’den 4/B’ye geçenler için yeni bir Bakanlar Kurulu Kararı hazırlandığını söyledi.

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TRT Haber’de Aysun Torun’un sorularını yanıtladı. Sarıeroğlu, programda; 4/C’den 4/B’ye geçenlerin izin süreleri ve maaşlarının ödenme zamanı hakkında değişiklikler içeren kararın Bakanlar Kurulu’na sunulduğunu duyurdu.

Jülide Sarıeroğlu, açıklamasında şu ifadeler yer verdi: “4/C’deki kardeşlerimizin 4/B’ye geçişiyle birlikte bu durum daha da netleşmiş durumda. 4/B’lilerin izin sürelerini çok iyi şekilde düzenlediğimiz yönetmelik değişikliğini Maliye Bakanlığımızla birlikte tamamladık. Onu da Bakanlar Kurulu’na sevk etmiş durumdayız. Yine 4/C’den 4/B’ye geçirdiğimiz kardeşlerimizle ilgili %10 maaş zammı gerçekleştirmiştik. Bu anlamda bir iyileştirme ile birlikte geçişlerini sağlamıştık. Orada bir eksikliğimiz kalmıştı o eksikliğimizi de gideriyoruz. Maaşlarını alma zamanları. 4/B’de çalışanlar, maaşını alıp çalışıyorlar. 4/C’de eskiden önce çalışıp sonra maaş alınıyordu. Şimdi bu iki durumu eşitliyoruz. Bunun da ben müjdesini buradan açıklamış olayım. Bu düzenlemeyi de Maliye Bakanlığımız, Bakanlar Kurulu’na iletti. İnşallah kısa süre içerisinde bunun da kararını alacağız ve 4/C’den 4/B’ye geçen kardeşlerimiz, 4/B’lilerle aynı imkanlarla, aynı şartlarda maaşlarını almış olacaklar.” (Özelleştirme.Net)

You may also like...