4/B statüsüne geçişin kapsamı, yöntemi ve niteliği görüşüldü

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Günay Kaya ve Mehmet Bayraktutar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret etti.

Memur-Sen heyeti ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu, 4/C ve Taşeron düzenlemesi ile ilgili açıklama sonrası durumla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

4/C (geçici personel) uygulamasının sona ermesi ve bu kapsamda istihdam edilen kamu görevlilerinin güvenceli ve kadrolu istihdamla ilişkilendirilmesinin değerlendirildiği görüşmede, yapılan düzenlemenin detayları da istişare edildi.

Ziyarette Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sürecin sonuca evrilmesi çabalarına destek veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu’na teşekkürlerini de iletti.

3. Dönem Toplu Sözleşmesi’nin imzalanması ve yürürlüğe girmesi sonrasında ilgili hüküm kapsamında yapılan çalışmalarda, kamu personel sistemini konu edinen platformlarda ve Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantılarında, 4/C’li personelin mevcut istihdam şeklinden kurtarılması ve geçici personel türünde istihdamın kamuda son bulması kararını dile getiren Memur-Sen, 28/11/2017 Salı günü gerçekleştirilen 2017 yılının son Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında da konuyu Kurulun gündemine taşımıştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Genel Başkanımız Ali Yalçın arasında 04.12.2017 tarihinde gerçekleşen görüşmede ise 4/C’li personelin 4/B statüsüne geçişine ilişkin 3. Dönem Toplu Sözleşme hükmünün gereğinin yapılmasına yönelik hazırlıkların sonuç noktası değerlendirilmişti. Söz konusu görüşmede, 4/C’li personelin 4/B statüsünde geçişinin kapsamı, yöntemi ve geçiş yapılacak sözleşmeli personel pozisyonlarının niteliği de görüşülen konular arasında yer almıştı. (Memur-Sen)

You may also like...