2011 Bakanlar Kurulu Kararı neler getiriyor?

31 Aralık 2010 Tarih ve 27802 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararında geçen yıla göre yapılan değişiklikleri sizin için inceledik.

Amaç, kapsam ve dayanak başlıklı 1.Madde de geçen yıl 36.215 kadro sayısı 44.000 çıkarılarak 4/C olarak istihdam edilebilecek en fazla kişi sayısı artırılmıştır.

Başvuru ve aranacak şartlar başlığını taşıyan 2. Madde de başvuru süresi 30 günden 60 güne çıkarılmış.

Vize zorunluluğu başlıklı 12. Madde de yapılan değişiklik ile daha önce kararname yayımlansa bile maliye bakanlığından gelecek olan vizeli sözleşme örneği gelmeden işe başlanılamama sorunu ortadan kaldırılarak eski sözleşmeyi imzalayarak yılbaşında devam etme şansı getirildi.

İşe başlama başlıklı 14. Madde de yapılan değişiklik ile görev yerleri kendilerine tebliğ edilen personelin 15 gün içerisinde görevine başlama şartı getirilmiştir. Daha önce bu süre; personelin durumuna 15 ila 30 gün arasında değişiyordu.

Sonuç olarak bir iki teknik ve zorunlu değişiklik haricinde temel bir değişiklik söz konusu değil. Umarım bu son kararname olur. Bu temenni ile herkese mutlu günler diliyorum.

Süleyman ÜSTÜN

You may also like...