20 bin kişiye ikinci bir bayram yaşatmanızı istirham ediyoruz

4Cliler unutulmak istemiyorlar. Son Toplu Sözleşmede “Tam Zamanlı Personel’ olarak kabul edilen 4/Cli çalışanlar, güvencesizlikten ve vasıfsız olmaktan şikayetçiler. 15 temmuz sürecinde kahramanca mücadele ettiklerini ve kadroya geçirilmelerinin gerektiğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektupla iletti.

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA;

Sayın CUMHURBAŞKANIM;

Bizler KPSS DMS DİS gibi sınavları kazanarak girdiğimiz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarinda istihdam edilmekte iken, özelleştirmeler neticesinde diğer kurumlara 657 ye tabi 4/C statüsüyle ataması yapılan, Son Toplu Sözleşmedeki adıyla “Tam Zamanlı Personel”leriz.

Yapılan özelleştirmelerle her ne kadar KİT’lerin bütçe ve genel ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi amaçlansa da beraberinde güvencesiz, vasıfsız bir çalışma şekli olan 4/C yi getirdi.

4/C çalışma şekli belki ilk uygulamalarında emekliliğine birkaç sene kalmış insanlar için uygun görülmüş olsa da, son yıllarda yapılan özelleştirmelerde, bu durum degiserek emekliliğine 25-30 sene olan kariyer ve meslek sahibi Mühendis, Raportör, Tekniker ve Teknisyenler gibi vasıflı, katma değer yaratan bizlerin mağduriyetini arttırmıştır.

Sayın CUMHURBAŞKANIM;

Yaşadığımız bu mağduriyet, Hükümetimizce de görülerek, son yapılan Toplu sözleşmenin 36/2. Maddesinde belirtildiği üzere “Sözleşmeli Personel” statüsüne geçirilmemiz karar ve imza altına alınmış ve bu bağlamda Maliye Bakanlığınca yapılan çalışmalarda Maliyet, 4/B statüsünde 135Milyon TL/Yıl ,4/A statüsünde ise 88 Milyon TL/Yıl olarak hesaplanmıştır.

Bizlerin gündemi bu iken, 15 Temmuz gecesi şaibeli sınavlarla haketmedikleri makamlara gelen vatan hainlerince, ,ülkenin birligine, dirligine, demokrasisine darbe vurulmak istenmiştir. Ilk geceden itibaren Demokrasi nobetlerinde bulunan bizler, Vatanimiza sahip çikmanin gururunu yaşiyoruz. Özellestirme sonucu haklarımızı kaybedip, Mesleklerimiz görmezden gelinse de. Mühendisken hizmetli, teknisyenken şöför olsak da çok şükür vatan haini olmadık. Ülkemizin yaşadığı zor günlerde,Kadrosuz yaşanır da vatansız yaşanmaz dedik.

Sayın CUMHURBAŞKANIM;

Kurban Bayramını idrak edeceğimiz şu günlerde, Kadromuza kavuşarak Mesleklerimizi yapmak ve Ülkemize daha fazla katkı sağlamak istiyoruz. 20 bin kişi ve ve Ailesine ikinci bir bayram yaşatmanizi istirham ediyoruz.

Makamınızın ve gönlünüzün kapılarının ülkenin her bir ferdine sonuna kadar açık olduğunu da biliyoruz. Yapacağınız değerlendirmede, hassasiyetimizi, bizde var olan sizi ,talebimizi geri çevirmemenizi kalb-i ihtiram ve muhabbetle; Arz ederiz.

02/09/2016
TAM ZAMANLI 4/C’LİLER

You may also like...